FreeDOS Laptop'a nasıl Windows 10 kurulur?

USB Flash sürücüyü seçin hocam.
c3d08519-82fe-4783-bad9-5ebd9da72170.jpg

@KITT
Videodakiyle birebir yaptım, windows 64 biti seçip enterledim. Loading files yazdı ve bu hatayı verdi.

Eki Görüntüle 1069316
@KITT

Videodakiyle birebir yaptım, Windows 64 biti seçip enterledim. Loading files yazdı ve bu hatayı verdi.

Gerçekten şaşırtıcı. Hocam size zahmet birkaç mesaj önce bahsettiğim gibi Rufus'tan MBR'yi seçip Windows 10'u tekrar Flash'a yazabilir misiniz? Bu sayede en azından UEFI'yi aradan çıkarmış oluruz. Bir de BIOS'tan UEFI'yi kapatabilir misiniz? Boot mode olan yerden. Oradaki diğer seçenekler nedir yazın yardımcı olayım.

Gerçekten şaşırtıcı. Hocam size zahmet birkaç mesaj önce bahsettiğim gibi Rufus'tan MBR'yi seçip Windows 10'u tekrar Flash'a yazabilir misiniz? Bu sayede en azından UEFI'yi aradan çıkarmış oluruz. Bir de BIOS'tan UEFI'yi kapatabilir misiniz? Boot mode olan yerden. Oradaki diğer seçenekler nedir yazın yardımcı olayım.
Legacy Support var. Deneyeceğim şimdi.
Legacy olarak seçip flashı taktığımda usb'yi seçtim, saniyelik windows simgesi gözüktü. press any key dedi. bir tuşa bastım ve tüm yazılar silindi. ekranda sadece "-" kaldı ve sürekli git-gel yaptı.

Son düzenleme:
Legacy Support var. Deneyeceğim şimdi.

Legacy olarak seçip flashı taktığımda USB'yi seçtim, saniyelik Windows simgesi gözüktü. Press any key dedi. Bir tuşa bastım ve tüm yazılar silindi. Ekranda sadece "-" kaldı ve sürekli git-gel yaptı.

MBR olarak tekrar Rufus yazdırdınız değil mi hocam? Bir de o ayarı UEFI'de bırakıp deneyin. Bir de elinizde başka flash bellek var mıdır?

Ayrıca BIOS'ta Şöyle bir ayar var mı ona bakar mısınız?
usbdisk1_20160509064602.png

MBR olarak tekrar Rufus yazdırdınız değil mi hocam? Bir de o ayarı UEFI'de bırakıp deneyin. Bir de elinizde başka flash bellek var mıdır?

Ayrıca BIOS'ta Şöyle bir ayar var mı ona bakar mısınız?
Eki Görüntüle 1069392
Evet Rufus yazdırdım. UEFI de denedim Legacy de. Başka flash malesef yok. Öyle bir ayar var ama yanında Enable yazıyor.
Evet Rufus yazdırdım. UEFI de denedim Legacy de. Başka flash malesef yok. Öyle bir ayar var ama yanında Enable yazıyor.
Legacy'de dediğim ekran geldi ama UEFI'de flashı bile seçemedim. Enter bastıkça aynı ekrana attı.

Konuya mesaj yazıp çıkmıştım, beş sayfa olmuş. :)

İndirdiğiniz ISO'da bir sorun olabilir mi? İlk mesajda belirtmiş olduğum gibi Microsoft'un kendi aracını indirdiğiniz takdirde hiçbir ayar ihtiyacı olmadan USB'ye yazıyor.

Geri
Yukarı