FreeSync monitörde G-Sync aktif etmek için ekran kartı driverini silip yüklemek gerekir mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yakın zaman içerisinde freesync ama G-SYNC destekleyen bir monitör alacağım. Ekran kartı driverimi yeni güncelledim. Şimdi ben bu monitöru aldıktan sonra bu Nvidia denetim masasına G-SYNC gelmesi için ekran kartı driverini silip tekrardan yüklemem gerekecek mi? Yoksa direkt oraya gelicek mi?
Şimdiden teşekkürler.

Tamam ama zaten ekran kartı driverini yüklerken birsürü sorunla karşılaştım ve yüklemem çok uzun sürdü. Şimdi freesync bir monitör aldım ve G-SYNC seçeneği gelmedi driveri silip yeniden sorun yaşama riskini göze almak gözümü korkutuyor.
Tam olarak sorun neydi? Belki yardımcı olabilirim. Çünkü g-sync gelmemesi için herhangi bir sorun yok. Bende asus1660Ti kullanıyorum, ViewSonic xg2401 monitör var. Herhangi bir sorun yok
Yukarıda belirtmiştim, FreeSync monitörlerde öncelikle ayarlardan FreeSync aktif etmen gerekiyor. Etmediğin taktirde G-Sync aktif olmuyor. En azından benim monitörde öyle

Tam olarak sorun neydi? Belki yardımcı olabilirim. Çünkü g-sync gelmemesi için herhangi bir sorun yok. Bende asus1660Ti kullanıyorum, ViewSonic xg2401 monitör var. Herhangi bir sorun yok
Sorun driver kurulmuyordu o sorunu çözemedim aldığım yer Vatan bilgisayardı götürdüm ve onlar çözdüler. 2 gün sürdü sonra driveri kendim güncellerken bir sorun çıkmadı. Ama silersem tekrar yükleyememe ihtimalim var. Neyse monitörü alınca adınızı etiketlerim bir sorun olursa.

Tamam ama zaten ekran kartı driverini yüklerken birsürü sorunla karşılaştım ve yüklemem çok uzun sürdü. Şimdi freesync bir monitör aldım ve G-SYNC seçeneği gelmedi driveri silip yeniden sorun yaşama riskini göze almak gözümü korkutuyor.

Şu anki güncel sürümde iseniz otomatik açılır. Oldu ki açılmadı yeni sürücüyü yüklemek için eski sürücüyü silmeye uğraşmadan daha güncel veya aynı sürümü direk yükleyebilirsiniz. Silip yükleme daha çok nvidia amd arasında geçişlerde ya da sürüm düşürmede gerekli olur.

Yine yüklemede sorun olur ise güvenli modda yükleme yapabilirsiniz.

Sorun driver kurulmuyordu o sorunu çözemedim aldığım yer Vatan bilgisayardı götürdüm ve onlar çözdüler. 2 gün sürdü sonra driveri kendim güncellerken bir sorun çıkmadı. Ama silersem tekrar yükleyememe ihtimalim var. Neyse monitörü alınca adınızı etiketlerim bir sorun olursa.
Bu arada ben sizin sorununuzu söyleyeyim,
Eğer windows10 kullanıyorsanız, ekran kartı driver’i indirirken 2 farklı seçenek var. Birisi standart bir diğeri DCH.
Şimdi windows bilgisayara kurulduğunda otomatik olarak ekran kartını dch olarak kuruyor. Eğer siz yeni driver sürümü indirirken standart’i seçerseniz o sürücü kurulmaz.
DCH’i seçmeniz gerekiyor.

Bu arada ben sizin sorununuzu söyleyeyim,
Eğer windows10 kullanıyorsanız, ekran kartı driver’i indirirken 2 farklı seçenek var. Birisi standart bir diğeri DCH.
Şimdi windows bilgisayara kurulduğunda otomatik olarak ekran kartını dch olarak kuruyor. Eğer siz yeni driver sürümü indirirken standart’i seçerseniz o sürücü kurulmaz.
DCH’i seçmeniz gerekiyor.
Teşekkür ederim.

Bir de ekran kartı güncellemelerini geforce experience üzerinden yaparsanız herhangi bir sorun olmaz, uyumlu sürüme göre otomatik indirir
Geforce experience i sildim. Arka planda 10 farklı şey çalıştırdığı için.
Açıkçası direkt G-SYNC monitör alsam daha iyi olucak freesync den daha akıcı gibi.

Geforce experience i sildim. Arka planda 10 farklı şey çalıştırdığı için.
Açıkçası direkt G-SYNC monitör alsam daha iyi olucak freesync den daha akıcı gibi.
Çok fazla bir şey harcamıyor sanıyorsam bellek olarak,
Ama kullanmayacak olursanız bile, belirtmiş olduğum çözüm yolunu deneyin, muhakak işe yarayacaktır.

Geri
Yukarı