FreeSync monitörde G-Sync aktif etmek için ekran kartı driverini silip yüklemek gerekir mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yakın zaman içerisinde freesync ama G-SYNC destekleyen bir monitör alacağım. Ekran kartı driverimi yeni güncelledim. Şimdi ben bu monitöru aldıktan sonra bu Nvidia denetim masasına G-SYNC gelmesi için ekran kartı driverini silip tekrardan yüklemem gerekecek mi? Yoksa direkt oraya gelicek mi?
Şimdiden teşekkürler.

NVIDIA denetim masasından G-Sync aktif etmen yeterli olur güncel sürücüde. Bir de hangi monitörü kullanıyorsun bilmiyorum ama, bazen monitörden öncelikle FreeSync ayarını aktif etmen gerekiyor.

Merhaba benim 60 Hz bir monitörüm var ve rekebatçi bir hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum ben de gsycn açık ama 60 FPS'nin altına düştüğü durumlarda aktif oluyor diye biliyorum. Yani ayarlarda açık olsa bile 130 FPS aldığım bir oyunda input lag olur mu sonuçta gsycn aktif olmayacak 130 FPS'de.

FreeSync temel amacı kullanmış olduğunuz monitör'ün Hertz(Hz) değerine eşitleyerek yüksek FPS sağlayan oyunlarda yırtılmaları vs önlüyor. Yani 60Hz monitörde açarsanız bu ayarı, otomatik olarak FPS değeriniz 60'a sabitlenir.

FreeSync aktif iken monitörünüzün Hz değerinin üzerine çıkamazsınız. 60 ise 60FPS, 144 ise 144FPS oranına sabitlenir.
60 FPS'nin altına düştüğü durumlarda aktif oluyor diye biliyorum.
Tam tersi; 60 FPS'nin üzerine çıkan durumlarda devreye giren bir teknoloji. Zaten 60Hz değerine kadar monitör destekliyor. Yani burada yırtılma vs durumu olmaz. 60'ın üzerine çıkma durumlarında yırtılmalar olacağı için bu teknoloji engelliyor durumu.

Son düzenleme:
FreeSync temel amacı kullanmış olduğunuz monitör'ün Hertz(Hz) değerine eşitleyerek yüksek FPS sağlayan oyunlarda yırtılmaları vs önlüyor. Yani 60Hz monitörde açarsanız bu ayarı, otomatik olarak FPS değeriniz 60'a sabitlenir.

FreeSync aktif iken monitörünüzün Hz değerinin üzerine çıkamazsınız. 60 ise 60FPS, 144 ise 144FPS oranına sabitlenir.

Tam tersi; 60 FPS'nin üzerine çıkan durumlarda devreye giren bir teknoloji. Zaten 60Hz değerine kadar monitör destekliyor. Yani burada yırtılma vs durumu olmaz. 60'ın üzerine çıkma durumlarında yırtılmalar olacağı için bu teknoloji engelliyor durumu.
Bu durumda sizce Gsync açılmalı mi oyunlarda İnput lag yapar mi

Geri
Yukarı