FreeSync monitörde G-Sync aktif etmek için ekran kartı driverini silip yüklemek gerekir mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yakın zaman içerisinde freesync ama G-SYNC destekleyen bir monitör alacağım. Ekran kartı driverimi yeni güncelledim. Şimdi ben bu monitöru aldıktan sonra bu Nvidia denetim masasına G-SYNC gelmesi için ekran kartı driverini silip tekrardan yüklemem gerekecek mi? Yoksa direkt oraya gelicek mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Teşekkürler yani silip yükleme yapmama gerek yok değil mi? En güncel sürümün bir altındayım 1660 Ti kullanıyorum.
Gerek yok, olası bir sorunla karşılaşırsanız kaldırıp temiz kurulum yapmanız 10 dakikanızı alır. DP kablosu ile bağlantı yaptığınızdan emin olun ve monitör üzerinden FreeSync özelliğini aktif etmeyi unutmayın.

Nvidia denetim masasından g-sync aktif etmen yeterli olur güncel sürücüde. Bir de hangi monitörü kullanıyorsun bilmiyorum ama, bazen monitörden öncelikle freesync ayarını aktif etmen gerekiyor

Arasında çok fiyat farkı olursa almanı tavsiye etmem, zaten nvidia kartları freesync monitörlerde çalıştığı için fark eden bir şey omuyor
Tamam ama zaten ekran kartı driverini yüklerken birsürü sorunla karşılaştım ve yüklemem çok uzun sürdü. Şimdi freesync bir monitör aldım ve G-SYNC seçeneği gelmedi driveri silip yeniden sorun yaşama riskini göze almak gözümü korkutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı