FreeSync ve G-Sync Monitör Seçimi

IPS panel olması sebebiyle 5MS tepki süresi var, iyi bir süre aslında. Sadece 1070Tİ, 4K performansı yetersiz gelebileceği için 4K monitörde 2K oyun nasıl sonuç veriyor acaba? Hiç deneyimlemediğim için merak ettiğim bir durum.

@Nazım Paşa sistem bu, 4k ekran fazla gelir sanırım, bu ürünü düşünüyorum. Full HD SAMSUNG 144 Hz.1ms. 24FG70 CURVED QUANTUM DOT FreeSync Gaming Mon. makul gider sanırım, şimdilik idareten.
Intel Core i5 8600K Soket 1151 3.6GHz 9MB Önbellek İşlemci
MSI Z370 SLI PLUS Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart
MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
GSKILL 16GB (2X8GB) Ripjaws V Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 Sata 3200/1500 (MZ-V6E250BW)
COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 Sıvı Soğutma
CM MasterBox 5 MSI Edition USB3.0 x 2 MidTower Modüler Kasa
Cooler Master MasterWatt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU

Fazla gelmez. Orta ayarlarda çoğu oyunu 60 FPS rahatça oynarsınız. Hem ileriye dönük olur. Benim tavsiyem 4K almanız. 1080p almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İyi bir sistemin varsa, bugün için ondan maksimum performans almayı beklemek bana doğru geliyor. 1070Tİ gibi bir kartım varsa ayar düşürmek istemem. Güncel sistemime tam oturan ve bir süre geleceğe dönük de iş görecekse tamam, onun dışında bu durumu bugün bir beden büyük kaban alalım seneye de giyersin gibi olmaması gerektiğini düşünüyorum. Temelde demek istediğim geleceği yakalamak için bugünden vazgeçmemek. Sürekli yeni teknolojik ürünler çıkıyor ve geleceğe yatırımın da sonu yok gibi.

@Nazım Paşa Kesinlikle bilmediğimden soruyorum, yanlış anlamayın beni lütfen. Şimdi ben Full HD monitör, 144 Hz alıp tüm oyunları ultra da oynamak varken, 4K ekran alıp orta ayarlara düşürüp 60 Hz alıp oynamam nasıl bir fark oluşur.Böyle bir uçurum var mı yani arada, nasıl daha çok oynadığım oyundan zevk alabilirim. Birde bu merak ettiğim ikinci soru Viewsonic özellikleri daha iyi gibi niye Lg'ye göre arada 400 TL civarı fark var.

@midgardian bende öyle düşünüyorum, şuan bana bu ekran yeter gibi düşünüyorum. Full HD SAMSUNG 144 Hz.1ms. 24FG70 CURVED QUANTUM DOT FreeSync Gaming Mon. her oyunu ultra da oynayabileceğimi düşünüyorum bunun ile. ilerde tabii ki sistemde ve ekipmanlarda değişiklik yapabilirim. Şu an için bunu düşünüyorum ama

Öncelikle şunu söyleyeyim 1080p Ultra ile 4K orta ayarlara bakarsanız %99 4K seçersiniz. Burada yapacağınız seçim daha güzel görüntü kalitesi mi biraz daha akıcılık mı? Daha yüksek akıcılık bile seçseniz 2K 144 Hz almanızı tavsiye ederim. 1070 Ti 1080p için çok güçlü.

Açıkçası bazı ürünler pratikteki gerçeklerin de önünde gidiyor. 4K ürünler çıkalı yıllar oldu, yeterli içerik yeni yeni çoğalmaya başladı ve bizim ne sistemimiz ne internet hızımız bunu yakalayamadı. Bugün 5000TL verip GTX 1080Ti bile alsak 4K'da bazı oyunlarda 60FPS'i yakalayamıyoruz. Dolayısıyla uyumlu ideal donanım en mantıklı seçenek diye düşünüyorum.

Not: Mümkünse eğer, 2K monitör fikrine ben de katılıyorum.

@midgardian yakalıyoruz. Herkes gelişmeden o kadar korkuyor ki 4K'yı kötü görüyor. O monitör yerine S2417DG almanızı tavsiye ederim. Benim görüşüm hala 4K IPS veya PLS bir monitör almanızdan yana. Zira bu fiyata alacağınız 2K 144 Hz monitör size IPS'e göre soluk ve cansız renkler gösterecektir.

@Nazım Paşa Aldıktan sonra bir şeylerden pişman olmak istemiyorum. Beni çok ikilim de bıraktınız. Bu ürün '' S2417DG '' muadillerine göre oldukça pahalı. Ekstra özellikleri tartışılmaz ama benim bütçem için fazla, bu ekrana bu kadar para vereceğimi sanmıyorum. Bütçemi belirtmemiştim benim hatam , 1800 TL geçmezse mutlu olurum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı