Fullbody programı iyi mi?

Hocada diyorki ilk ay 1.30 ay kaslarıı ısındırırsın diyor benim dediklerime uyuyor fakat mr.esat nicknameli birçok şeyi inkar ediyor:D:D neyse mr.esat daha doğrudur.

Ben sana diyorumki 1 aydır spor yapan kişide neyin bilimini bekliyorsun dedim yazılanı okuymayı öğren önce bir örnek isteyince hemen R takma rahat ol yerinde otur :D.
Hacı dayı sen insan gibi konuşamıyor musun ya hep bir kavga vari laflar? 2 oldu dedim gergindir insanlık halidir de raporlayacağım seni. Neyin R'sini takacağım ben, sabahtan beridir ne bilimi ne bilimi diye geveliyorsun. İlk ay Bench yapmanın mantıklı oldğunu söyledim, Serdar Aktolga'nın onu koymamış olmaması ilk ay Bench yapmanın mantıksız olduğu anlamına gelmiyor, idrak edebilirsen. Komik komik şeyleri tartışmayacağım daha, senin dediğini yapsın, ilk aylarımda ben de bench yapmadım çünkü şimdi cezasını çekiyorum, deneyimlerim bu yöndeydi. Ona bakılırsa ilk ay 5x5 yap diyen elemanlarda tonla var piyasada, 5x5'den nefret ediyorum, fakat ilk ay o 1 saatlik antrenman programının yanına 10 dakika bench yapmanın güzel olacağını söylüyorum. Ha dumbell flat bench press yapmışsın ha barla press yapmışsın. Neyse boşuna uzadı konu.

Tamam bende sana diyorimki farklı bir hocanın bench press önerdiğni söyle diyorum Güray Aydın gibi bir hocamızda 5-6 aya kadar bench yapmayın diyor sen ilk aydan bench yapıyon diyorsun.

Sen en baştan beni birşey bilmiyormuşum gibi suçladın sanki çocuğu yanlış yönlendiriyormuşum gibi konuştun sen benim fikrime saygı gösterip kendi fikrini sunsan ben sana neden ağır konuşayım en baştan sen öyle yaklaştın.

Benim kavga gibi bir amacım yok fikrimin doğru olduğunuda biliyorum sen istediğin gibi düşün.

Ekran Görüntüsü (194).png
Al bak son 2 dakika baktım, ne komik adammışsın la. 1.70 diye dalga geçiyor bir de, kilon ne merak ettim. Sabahtan beri sanki kavga eder gibi üste çıkma çabasındasın, dediğim şeyi 50 kere yazmaktan yoruldum artık, ilk ay, hiç değilse 2. veya 3. hafta bench press formuna alışsa iyi olur, çünkü güçlenmek büyümenin kuralıdır. Nezih tartışmak imkansız, bilim ile alakalı ne arayayım, ilk Bench yapmayın ifadesinin bilime ters düştüğünü ben sana söylemedim ki, sana eskileri örnek almamanı, çünkü eskilerin eskide kaldığını ve bilimin yenilendiğini söyledim. Neyin bilimini atmamı bekliyorsun? Daha tartıştığın adamı dinlemeyi bilmiyorsun. Kendine iyi bak hoşçakal.

Hayır, ilk ayında formunu da bench presste oturtabilir, öğrenebilir. Niye 1 ay geriden güçlenmeye başlasın ki? 2. ayında bir de bench press'e alışma süreci derken 2 ay güm olacak.
Bak aslında benim de sabahtan beridir dediğim şey, kasları ısındırmak dediğin tabirin bench press'te de yapması, niye. Bir an önce yapsa iyi olur. Olmazsa olur mu, olur. Elzem bir hareket değil, ama yapsa iyi olur. Dumbell Press'te de güçlenebilir. Ama şuan için bol negatifli form oturtmalı bir kaç set bench yapmayı öğrenmesi kendi faydasına, arkadaş istediğini dinlesin hayırlı bayramlar.

Daha demin diyordun ilk aydan kas ısındırılmaz diye insanın süresi yok ilk aydan kas kazanır diyordun şimdi daha yeni diyorsun ilk aydan kaslarıı ısındırır diye.

Kaslarını bench press ile ısındıramaz.

İlk aydan bench yaparsa minimal güçlenebilir onun dışında faydası olmaz.

Yapacağı chest preslede hemen hemen aynı güçlenir ve göğüslerini daha iyi hazırlar.

Daha demin diyordun ilk aydan kas ısındırılmaz diye insanın süresi yok ilk aydan kas kazanır diyordun şimdi daha yeni diyorsun ilk aydan kaslarıı ısındırır diye.

Öyle bir şey demedim, niye geç başlasın güçlenmeye, eğer ikinci aya kalırsa bench press 3. ayda başlar güçlenmeye, ilk 2 ay gümler dedim. Ki ilk ayda da yavaş yavaş ağırlık arttırması kendi lehine.

Yapacağı chest preslede hemen hemen aynı güçlenir ve göğüslerini daha iyi hazırlar.
Kaslarını ısındırır demedim, sizin kasları ısındırma tabirinizle anlatmak istediğiniz şeyin benchte de yapmasının iyi olacağını söyledim, yani alıştırmak.

Keşke başından beridir mesajları iyi okuyup beni anlasaydınız hocam, hayırlı bayramlar. Çok basit bir mevzuydu gerek yoktu bu kadarına.

Ufaktan güçlenip, benche alışacak ve 2. aya hem benchi oturtmuş, hem de biraz güçlenmiş olarak çıkacak. Bak aynı şeyi kastediyoruz.

Geri
Yukarı