Çözüldü FX-4300 işlemci sıcaklığı 255 derece gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demo11

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim FX-4300. Sıcaklık değerleri normal ama sanırsam sensörle alakalı bir şekilde kafasına göre 255 dereceye çıkıyor. Dolayısıyla işlemci hızı 1.3 GHz'ye düşüyor. Çok sık yaşandığı için bilgisayarı doğru düzgün kullanamıyorum. Herhangi yazılımsal bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Anakartım: MSI 760GM-P23.
Stok fan kullanıyorum.
BIOS'um güncel.

Çözüm
Sisteminde sıcaklık bakımından bir anormallik olduğunu düşünmüyorsan Thermal throttle özelliğini kapatabilirsin belki. Ama zararı olabilir, o yüzden pek önermiyorum.
Genelde işlemcim aşırı derecelere çıkmıyor o yüzden deneyebilirim sanırsam. Biri zaten bahsetti ama BIOS'ta bulamadım. İnternetten başka yolları araştırıyorum şuan.
Tekrardan merhaba. BIOS menüsünde ''C1E Support'' ayarını ''Disabled'' yaparak sorunu çözdüm. Herkese teşekkürler cevaplar için.
İşlemcim FX-4300. Sıcaklık değerleri normal ama sanırsam sensörle alakalı bir şekilde kafasına göre 255 dereceye çıkıyor. Dolayısıyla işlemci hızı 1.3 GHz'ye düşüyor. Çok sık yaşandığı için bilgisayarı doğru düzgün kullanamıyorum. Herhangi yazılımsal bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

FX'ler normalde ısınır ama sensörde hata var büyük ihtimalle hangi programı kullanıyorsun sıcaklık ölçerken.

FX'ler normalde ısınır ama sensörde hata var büyük ihtimalle hangi programı kullanıyorsun sıcaklık ölçerken.
Core Temp kullanıyorum. AIDA 64 üzerinden bakarsam gözükmüyor 255 falan ama sonuçta bilgisayar 255 olmuş gibi hareket edip işlemci hızını düşürüyor.
FX Serisinde bu tür sorunların aynısını yaşayanlar fazla. Ben olsam mangal yapardım. Şaka bir yana sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.
Tek sorun teşkil eden tarafı bilgisayarımın 5 dakika içinde bir kafayı yemesi. :))
Hocam sucukları koyalım içine.😁
Throttlestop denilen bir program var çekirdek hızını artırabilir, ben kullanmıştım araştırdın.
Evet araştırınca o uygulamayı buldum ama işlemcimi desteklemiyormuş maalesef.

Stok fan kullanıyorum.
BIOS'um güncel.
reis sensör bozuktur 255 olsa duman olurdu her yer yanardı cayır cayır

Core Temp kullanıyorum. AIDA 64 üzerinden bakarsam gözükmüyor 255 falan ama sonuçta bilgisayar 255 olmuş gibi hareket edip işlemci hızını düşürüyor.

Tek sorun teşkil eden tarafı bilgisayarımın 5 dakika içinde bir kafayı yemesi. :))

Hocam yanılıyor olabilirim ama benim de desteklemiyor'du çalıştı. Ürün 1.3 de kaldı kullanamıyorum diyorsanız ve kaybedecek bişeyiniz yoksa deneyin derim.

hocam o zaman güç seçeneklerinden en yüksek işlemci kullanımı 99 yapıp dener misiniz

Geri
Yukarı