FX-8150 4.2 GHz'den Yukarı Çıkamaması

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar:

Öncelikle @BilgisayarKurdu isimli arkadaştan bu konuya bakarsa çok memnun olacağımı söylemeliyim.

FX-8150 işlemcim var ve buna uzun süredir Overclock yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü 4,2 GHz değerinin üstüne çıkamadım. Yukarıda ismini paylaştığım arkadaşın ve Recep Baltaş'ın bir çok makalesini gözden geçirip tekrar tekrar denedim fakat bir sonuca ulaşamadım, bilgisayar çarpanını 4,4 GHz değerlerine denk gelecek şekilde ayarlıyorum. Voltaj değerlerini ufak ufak orijinal halinden farklı olarak arttırıyorum,bu işlemi tamamladıktan sonra ayarları kaydediyorum ve bilgisayar kapanıyor sonra gel gelelim ekran gelmiyor mecbur BİOS pilini çıkarıyorum veya elektriği kesip statik elektriğini aldıktan sonra BİOS ekranına ulaşabiliyorum. 4,2 GHz değerini voltaj değerleri ile oynamadan sadece çarpanla oynayarak bulabiliyorum yani Auto olarak bırakıyorum. 4,4 Ghz için bir çok voltaj değeri denedim hiç bir sonuca ulaşamadım yanlış yaptığım bir konumu var anlamıyorum. 4,4 Ghz'i voltaj vermeden denediğimde bilgisayar açılıyor fakat prime testi başlattığım anda reset atıyor bilgisayar.

Bilgisayar Özellikleri;

Asus M5A97 R.2 Evo Anakart
AMD FX-8150 İşlemci 3,6 GHz
MSI RX-470 Ekran Kartı
12 GB 1333 Kingston RAM
240 GB Kingston SSD
Xigmatek Syclla 120 240MM Sıvı Soğutucu
Corsair VS550 Power Supply
3 Adet 120MM Soğutucu Fan

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de FX 8350 var, 4.5'e çok rahat çıkması gerekirken 4.5 çektiğimde Prime95 testinde mavi ekran alıyorum. İşlemcide kullanılan silikonlar aynı değil maalesef. FX 6300 ile 4.5 GHz görenler var.

Bende de FX 8350 var, 4.5'e çok rahat çıkması gerekirken 4.5 çektiğimde Prime95 testinde mavi ekran alıyorum. İşlemcide kullanılan silikonlar aynı değil maalesef. FX 6300 ile 4.5 GHz görenler var.
Anlamadığım konu voltaj değerlerinde en ufak değişimde bile ekran alamıyorum, ekran alıp prime test aşamasına gelebilsem anlayacağım derim ki tamam olmuyor çıkmıyor.

İşte bu anormal hocam. Peki hız aşırtma yaparken CPU Boost, Cool N Quiet, SWM, APM gibi paremetreli devre dışı bıraktınız mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı