FX-8150 4.2 GHz'den Yukarı Çıkamaması

@BilgisayarKurdu

Hocam sanırım başardım gibi ama aklımda derecelerle ilgili sorular var, ayrıca M5A97 Evo R2.0 anakartı için overclock ayarları buldum onları yapınca yükseltebildim değeri.

Ekran alıntısında değerler mevcut 20 dakika oldu prime95 testi açık durumda ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Sadece sıcaklık değerleri 89 a kadar çıkıp sonra 80-82 de sabit kaldı değerler nasıl ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    320,1 KB · Görüntüleme: 46
Çekirdek pencerelerini tek tek aç bak, çalışmayı durduran çekirdek olmuş mu?
Biz buradan görsek görsek 1 çekirdeğe ait 1 dakikalık sonuçları görebiliyoruz.

Son olarak hangi ayarları denedin? Sıcaklıklar gündelik kullanımda bu seviyelere gelmeyeceği için problem teşkil etmez. Ama uzun vadede daha iyi bir soğutucuya sahip olsan fena olmaz.

Çekirdek pencerelerini tek tek aç bak, çalışmayı durduran çekirdek olmuş mu?
Biz buradan görsek görsek 1 çekirdeğe ait 1 dakikalık sonuçları görebiliyoruz.

Son olarak hangi ayarları denedin? Sıcaklıklar gündelik kullanımda bu seviyelere gelmeyeceği için problem teşkil etmez. Ama uzun vadede daha iyi bir soğutucuya sahip olsan fena olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@BilgisayarKurdu
Bu video daki değerleri uyguladım, ayrıca testte yarım saat boyunca çekirdekler de herhangi bi uyarı vs. çıkmadı ama işlemci boşta sıcaklığı 40 derecelerde kalıyor artık, GTA V te Ultra ayarlarda 63 derece de kalıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı