G213 Prodigy almış olmalarına rağmen 1 yıldır yeni ürün göndermiyor

realpinkman

Kilopat
Logitech benden G213 Prodigy klavyemi almış olduğu halde, 1 yıldır stok olmadığını söyleyerek bana yeni klavye göndermiyor (İş sponsorluğa gelince çatır çutur yolluyorlar). Sürekli 2-3 hafta sonra tekrar yazın diye cevap verip 2-3 hafta sonrada aynı şeyi yazıyorlar. Üstelik klavyemi almış olmalarına rağmen sürekli konudan bağımsız personeller desteğe atanarak yeniden hangi ülkedensin? Klavye markan ne? Ne zaman satın aldın? Gibi sorular soruyorlar. Biraz daha beklerlerse klavyemin garantisi kalmayacak zaten :D Bana yapılan şey yasal mı? Logitech bunu kendine yakıştırıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Koskoca Logitech'in bana kafayı takacağını nerden bileyim? Millete al direksiyon seti, al kulaklık bize bir klavyeyi esirgeyeceğini nereden bileyim :D
Şu an destekleri açıksa önerim son defa şansınızı deneyerek tüketici hakem heyetine başvuracağınızı bildirmek. Umursamazlarsa beş dakika daha beklemeyin bence, fatura bilgilerinizi, eğer varsa 1 yıl önceki takip kodunuzu kargo bilgilerinizi ve Logitech'in konuşmalarını SS alıp gönderin, tüketici hakem heyeti müşterinin tarafında. Ayrıca destek ile konuşmaya model bulunmuyorsa üst model ile değiştirmek zorunda olduklarını da ekleyin.

Şu an destekleri açıksa önerim son defa şansınızı deneyerek tüketici hakem heyetine başvuracağınızı bildirmek. Umursamazlarsa beş dakika daha beklemeyin bence, fatura bilgilerinizi, eğer varsa 1 yıl önceki takip kodunuzu kargo bilgilerinizi ve Logitech'in konuşmalarını SS alıp gönderin, tüketici hakem heyeti müşterinin tarafında. Ayrıca destek ile konuşmaya model bulunmuyorsa üst model ile değiştirmek zorunda olduklarını da ekleyin.

Hocam tüketici hakem heyeti yurt dışı bazlı firmaya işlem yapabiliyor mu? İşlerine gelince herkese 2-3 üst model gönderdikleri de oluyor. Hiç cihazlarını almadan gönderdikleri de oluyor. Ben ürünümü Polonya'ya gönderdim. Tüketici hakem heyeti yurt dışındaki adamlara tebligat mı yollayacak?

Global forumlara yazarsanız daha çok ses getirebilirsiniz diye düşünüyorum. Yapmadiysaniz global Logitech Twitter adresine mesaj atın.

Hocam tüketici hakem heyeti yurt dışı bazlı firmaya işlem yapabiliyor mu? İşlerine gelince herkese 2-3 üst model gönderdikleri de oluyor. Hiç cihazlarını almadan gönderdikleri de oluyor. Ben ürünümü Polonya'ya gönderdim. Tüketici hakem heyeti yurt dışındaki adamlara tebligat mı yollayacak?
Hocam Türkiye distribütörü olan Penta'ya gönderdiniz sandım, çok şaşırmıştım o kadar memnun olduğum bir firma nasıl mağdur etti diye. Şimdi size önerim Penta'nın sitesinden WhatsApp numaralarını alın kendileriyle iletişime geçin, durumu açıklayın Logitech ile konuşmaları da sunun kendilerinin sizi mağdur edeceklerini düşünmüyorum yurt dışında nasıl stok yokmuş çözemedim. Ancak dediğim gibi siz Penta'ya yazın, durumu açıklayın. Olumsuz dönüş olursa Logitech ile iletişime geçin üst model ile değişim talep edin, bir şekilde çözmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Hocam Türkiye distribütörü olan Penta'ya gönderdiniz sandım, çok şaşırmıştım o kadar memnun olduğum bir firma nasıl mağdur etti diye. Şimdi size önerim Penta'nın sitesinden Whatsapp numaralarını alın kendileriyle iletişime geçin, durumu açıklayın Logitech ile konuşmaları da sunun kendilerinin sizi mağdur edeceklerini düşünmüyorum yurt dışında nasıl stok yokmuş çözemedim. Ancak dediğim gibi siz Penta'ya yazın, durumu açıklayın. Olumsuz dönüş olursa Logitech ile iletişime geçin üst model ile değişim talep edin, bir şekilde çözmeniz gerekiyor.
Penta diye bir yer bilmiyordum. Madem böyle bir yer var neden söylemiyorlar :D Fakat bana yardımcı olacaklarını sanmıyorum çünkü benim meselem artık yurt dışıyla. Yine de denerim.
Hocam Türkiye distribütörü olan Penta'ya gönderdiniz sandım, çok şaşırmıştım o kadar memnun olduğum bir firma nasıl mağdur etti diye. Şimdi size önerim Penta'nın sitesinden Whatsapp numaralarını alın kendileriyle iletişime geçin, durumu açıklayın Logitech ile konuşmaları da sunun kendilerinin sizi mağdur edeceklerini düşünmüyorum yurt dışında nasıl stok yokmuş çözemedim. Ancak dediğim gibi siz Penta'ya yazın, durumu açıklayın. Olumsuz dönüş olursa Logitech ile iletişime geçin üst model ile değişim talep edin, bir şekilde çözmeniz gerekiyor.
Logitech bana ilk başta her şeyim eksiksiz olmasına rağmen destek vermeyeceklerini söyledi. Bende bunun yasal olmadığından bahsettim falan. Sonra nereden aldıysan oraya ver dedi. Bende garanti sağlayıcısı aldığım yer değil Logitech dedim. Sonrası bu.

Penta diye bir yer bilmiyordum. Madem böyle bir yer var neden söylemiyorlar :D Fakat bana yardımcı olacaklarını sanmıyorum çünkü benim meselem artık yurt dışıyla. Yine de denerim.
Siz kendileriyle iletişime geçin, gerçekten çok ilgililer belki yardımcı olabilirler.
Logitech bana ilk başta her şeyim eksiksiz olmasına rağmen destek vermeyeceklerini söyledi. Bende bunun yasal olmadığından bahsettim falan. Sonra nereden aldıysan oraya ver dedi. Bende garanti sağlayıcısı aldığım yer değil Logitech dedim. Sonrası bu.
Adamlar baştan isteksizmiş, keşke dediğim gibi biraz araştırıp Penta'ya verseydiniz. Logitech'in Türkiye'deki tek distribütörüdür kendileri.

Geri
Yukarı