Çözüldü G4560 sistemde anormal ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. 3 gündür fark ettiğim belki de uzun süredir varolan bir sorun var. Sistemim boşta iken CPU sıcaklığım 60-75 arası dolanıyor. AIDA64 yardımıyla stress testini başlattığım anda ise 10 saniye içinde sistemin sıcaklığı hızlı şekilde 100-102 bantlarına kadar çıkıyor. Sorun kaynağı sizce ne olabilir? Toz temizliği yaptım değişen bir şey yok. Termal macun biraz azalmış gibi onu da değiştireceğim. Üzerindeki termal macun yaklaşık 6-7 ay önce sürülen Cooler Master'ın mastergel Pro'su. Başka önerisi olan var mıdır?

Çözüm
İşlemci fanının montajında hata olabilir. Sök yeniden tak. Hatta mümkünse hazır sökmüşken işlemci macununu da yenile.
Kasa hava akışı falan mı kötü diyeceğim ama G4560'ı da 100 dereceye vurduracak kadar kötü kasa yoktur herhalde piyasada. Siz en iyisi en kısa sürede işlemci macununu değiştirmeye bakın. Hiç normal değil o değerler.

Kasa hava akışı falan mı kötü diyeceğim ama G4560'ı da 100 dereceye vurduracak kadar kötü kasa yoktur herhalde piyasada. Siz en iyisi en kısa sürece işlemci macununu değiştirmeye bakın. Hiç normal değil o değerler.
Kesinlikle. Kasam çok iyi olmasa da şu ana kadar hiç böyle ütopik değerler görmemiştim. Kasanın egzoz fanlarının da temizlik ve kontrolünü yaptım, onlarda da bir sıkıntı yok. Fazla anormal ve rahatsız edici değerler.

Termal macun doğru sürülmemiş olabilir. Soğutucu blok işlemci üzerine tam oturmamış olabilir. Kasa içine hava veren fanlar yeterli olmayabilir. Egzoz fanlar yeterli olmayabilir. Sıcak hava içeride kalıp kasayı boğuyor olabilir. Fakat yüksek ihtimalle kalın harflerle yazdığım sorunlar var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı