Galaxy S23 vs iPhone 13

Geçilmez. Elindeki telefon 5 yıl güncel takılmadan çalışacak. S23 2 yıl sonra yavaşlamalara ve 1 yıl sonrasında da güncelleme desteği kalkabilir.
Samsung 5 yıl güncelleme sözü verdi diye duymuştum. Yanlış mı acaba?

Ekosistem varsa iPhone 13 daha iyi. Ekosistem yoksa S23 daha iyi cihaz ama 13'ten sonra cag atlatmaz onu belirteyim. Ekranin 120 Hz olmasi o konuda avantaj saglar sadece. Alip minimum 5 sene kullanacagim ikinci el degeri beni ilgilendirmiyor diyor ve ekosistem derdiniz de yoksa S23 gecilebilir. Bu arada hangi akilli saatler ve kulakliklarda kopmalar yasiyorsunuz?

Merhaba hocam, saat olarak Huawei Watch 3 Elite titanyum, Samsung active 2 ve kulaklık olarak Huawei FreeBuds 4 modellerini kullanıyorum. Kulaklıkta kopma oluyor, saatlerde ise birçok özelliği kullandırmıyor. Android cihaza saatleri bağlayınca navigasyon bile kullanabiliyorum. iPhone telefonumda müziği değiştirmeye bile izin vermiyor mesela.

Samsung 5 yıl güncelleme sözü verdi diye duymuştum. Yanlış mı acaba?

Merhaba hocam, saat olarak Huawei Watch 3 Elite titanyum, Samsung active 2 ve kulaklık olarak Huawei FreeBuds 4 modellerini kullanıyorum. Kulaklıkta kopma oluyor, saatlerde ise birçok özelliği kullandırmıyor. Android cihaza saatleri bağlayınca navigasyon bile kullanabiliyorum. iPhone telefonumda müziği değiştirmeye bile izin vermiyor mesela.

Saatlerde o durum var. Ben o yuzden iPhone olup da Android saat almak isteyen kisilere asla onermiyorum. Verilen paranin yarisini kullanamiyorsun o saatte. Onun haricinde kulaklik durumu bence o modele ozel bir sey. iPhone'un kulakliklarla ilgili bir kisitlamasi yok zira. Bunun haricinde dedigim gibi ikinci elde deger kaybetmeyle ilgili derdiniz yoksa S23'e gecebilirsiniz.

Doğru. Nickiniz ilgimi çekti, Polonya'da bulundunuz mu?

Merhaba, bir arkadaşım gitmişti. Güle güle anlamına geliyormuş çok hoşuma gitti her yerde kullanıyorum şimdi :).

Saatlerde o durum var. Ben o yuzden iPhone olup da Android saat almak isteyen kisilere asla onermiyorum. Verilen paranin yarisini kullanamiyorsun o saatte. Onun haricinde kulaklık durumu bence o modele ozel bir şey. IPhone'un kulakliklarla ilgili bir kisitlamasi yok zira. Bunun haricinde dedigim gibi ikinci elde deger kaybetmeyle ilgili derdiniz yoksa S23'e gecebilirsiniz.

Çok kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim.

Evet hocam, düşünmeye başlamam bile bir sebep çok güzel bir yorum oldu. Şu anda kullanmakta olduğum ekosistem tamamen hediye olduğundan hanım sayesinde değiştiremiyorum.

Ayrıca belirttiğim gibi 1 yıl oldu hala batarya sağlığım %100. hiç kullanmıyorum bile günde neredeyse 2 saat ekran süresi var. Fotoğraf çekilmem, sosyal medya kullanmam, oyun oynamam. Çok karasız kaldım, eğer S23 de netleşirsem 2 adet alacağım saat hediyesi ile birlikte, kendime ve hanıma.

İyi sosyaller.
Zaten fotoğraf ve sosyal medya için iPhone tercih ediliyor. Sizde bunlar yoksa iPhone genel olarak işinize yaramıyor demektir. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı