iPhone 13 vs Galaxy S23

Exinie

Kilopat
Zamanında Xperia M4 Aqua ve Galaxy A50 kullandıktan sonra iPhone XR ile uzun zaman ardından iOS kullanmıştım. Ekran ve arka camın parçalanması sebebiyle Mi Note 10 alıp memnun kalmayıp iPhone 11 geçmiştim.

2022 yılının sonlarına doğru iPhone 11'imin pilinin ve ekranının yetersiz gelmesiyle tekrar bir Android'e geçişim oldu. S21 aldım ve tatmin etmedi, telefonun boyutu küçük geldi ve pili beni en azından beni kurtarmıyordu. Sonra iade edip Galaxy A73 satın aldım, pil falan güzel ama bu sefer yazılım kurtarmadı.

Kullandığım uygulamalarda illaki bug oluyor. Genelde Discord, Instagram, TikTok ve kamera uygulamasında kafayı yiyorum. Discord'da DM'ler birbirine giriyor, aramada telefon donuyor şarjı yiyor, kamerada çekme butonuna kaç kez tıklamama rağmen çekmiyor, telefonun kilidini açınca bazen tüm sistem arayüzünün yok olup geri kilitlenmesi ve dahası.

Kısaca Android beni yine hayal kırıklığına uğrattı, yeni telefon almak istiyorum. iPhone 13 düşünüyorum ama aklımın bir ucunda Galaxy S23 var. Aynı sorunları hepsi olmasa da yaşayacak ve yine memnun kalmayacağımı düşünüyorum. Biraz uzun tuttum ama durumu geçmişe dönerek anlatmak istedim.

Yüksek ihtimalle seçimim iPhone 13'ten yana olacak ama siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

İphone 13. Net ve kesin hocam. İphone 11 yetersiz filan diyenler bile varken yeni İphone 11 kullanmış birisi olarak android sistemlerin çöp olduğunu belirtirim. S23 sizi 5 yıl götürecek bir telefon değil. Ama şuan İphone 7 bile kullanan insanlar var. Yani diyeceğim seçiminiz gayet güzel. Alırsanız nice kullanımlar dilerim.

Hocam Cpu gücüne önem veriyorsanız (uygulamalar arası geçiş hızı/uygulamalarda işlem hızı) İp13 , çok oyun oynuyor iseniz yeni nesil grafik işlemcisinin hem gücünden hem de daha az ısınmasından faydalanmak için S23 alın. Batarya optimizasyonu konusunda da Samsung bayağı topladı.

Orasını bende öyle düşündüm.

Zamanının eski S ve Note serisi güzel dayandılar ama yenilerine sıcak bakamıyorum.
Hocam her yerinden bir sorun çıkabiliyor. Önüme gelen gidip Xiaomi son çıkan telefonları alsaydın diyor. Android pişmanlıktır desem de İos kullanmayan kişiye anlatamam hocam. Android oyun oynamaya sağlar gerisi çöp hocam.

Önüme gelen gidip Xiaomi son çıkan telefonları alsaydın diyor.
Android oyun oynamaya sağlar gerisi çöp hocam.

Bana da öyle diyorlar, iPhone gömenlerde hep telefonu çoğunlukla oyun için kullanıyor.

Hocam Cpu gücüne önem veriyorsanız (uygulamalar arası geçiş hızı/uygulamalarda işlem hızı) İp13 ,

Ve evet, uygulamalar arasında gidip gelip hızlıca, pratik bir şekilde işlem yapmaya çalışıyorum, şu anki telefonda maalesef takıldığından sinir bozucu oluyor.

iPhone 13 alıp keyfime bakayım o zaman, kafa yormayayım.

Son düzenleme:
Hocam CPU gücüne önem veriyorsanız (uygulamalar arası geçiş hızı/uygulamalarda işlem hızı) İP13

İyi de 8 Gen 2, A15 Bionic'den CPU'da da çok daha güçlü bir platform. iPhone 13 tercih etmenin tek mantıklı açıklaması, alıcının iş adamı olup Mac'le beraber ekosisteme ihtiyaç duymasıdır. Kamera, uzun kullanım ömrü, CPU-GPU ve 120 Hz bakımından S23 avantajlı. Ayrıca bu telefon globalde iPhone 13 modelinden 100 küsür dolar daha pahalı.

Android oyun oynamaya sağlar gerisi çöp hocam.

iOS, hiçbir zaman One UI, ve Saf Android kadar işlevsel olmadı. Eğer sen de günümüzde S22 Ultra, S20 Ultra gibi bir amiral gemisi kullanmış olsaydın bunları yazmazdın, mantıklı bir yanı yok çünkü.

iOS, hiçbir zaman One UI, ve Saf Android kadar işlevsel olmadı. Eğer sen de günümüzde S22 Ultra, S20 Ultra gibi bir amiral gemisi kullanmış olsaydın bunları yazmazdın, mantıklı bir yanı yok çünkü.
Kullandığım telefonlara göre kendi önerim olarak iPhone önerdim hocam. Android benim için bir pişmanlıktır her zaman öyle kalıcaktır. Ama diğer yanlar olarak insanlar en iyi özellikleri filan istiyorlar ise kendi fikirleri buna kimse karışamaz. Bana mantıklı seçim sadece iPhone geliyor. Allah nasip ederse o telefonları da kullanıp ön yargımı yıkabilirim umarım. Çünkü bu zamana kadar Android telefonlardan çok çile çektik umarım şuan iyidir. Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam.

Kullandığım telefonlara göre kendi önerim olarak iPhone önerdim hocam. Android benim için bir pişmanlıktır her zaman öyle kalıcaktır. Ama diğer yanlar olarak insanlar en iyi özellikleri filan istiyorlar ise kendi fikirleri buna kimse karışamaz. Bana mantıklı seçim sadece iPhone geliyor. Allah nasip ederse o telefonları da kullanıp ön yargımı yıkabilirim umarım. Çünkü bu zamana kadar Android telefonlardan çok çile çektik umarım şuan iyidir. Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam.
Kullandığınız cihazlar nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı