iPhone 13 vs Galaxy S23

Giriş ve orta seviye Android kullanıp amiral gemisi bir Samsung modeline ön yargılı yaklaşmamanızı öneririm. Sizi çok rahat bir şekilde 5 yıl götürür. 5 yıl boyunca güncelleme desteği var zaten. En güçlü donanıma sahip telefonlardan biri. Her konuda iPhone 13 ten daha iyi ve daha ucuz. S23 öneririm. Yakın zamanda ben de almayı düşünüyorum.
Ayrıca eski S ve Note serileri uzun süre dayanıyorsa yenileri nasıl dayanmıyor onu anlamadım.

Giriş seviyesi ve orta seviye rezil cihazları kullanmışsın. Benim elimde bile başarısız A70 varken normal kullanımda yazılım problemi yaşamadım sayılır.

İki cihaz arasından S23 öne çıkıyor, kafana yatıyorsa iPhone 13 al.

Kullandığınız cihazlar nedir?
Redmi Note serisi 8-11 arası prolar dahil.
Samsung S3 mini- S20
Gm5, Gm5 plus, Gm20, Gm20 plus, Gm21, Gm22
Casper Via V3, M3, S
Nokia 3310
Samsung E2152 tuşlu kameralı telefon
Son olarak elimdeki model iPhone 11

Zamanında Xperia M4 Aqua ve Galaxy A50 kullandıktan sonra iPhone XR ile uzun zaman ardından iOS kullanmıştım. Ekran ve arka camın parçalanması sebebiyle Mi Note 10 alıp memnun kalmayıp iPhone 11 geçmiştim.

2022 yılının sonlarına doğru iPhone 11'imin pilinin ve ekranının yetersiz gelmesiyle tekrar bir Android'e geçişim oldu. S21 aldım ve tatmin etmedi, telefonun boyutu küçük geldi ve pili beni en azından beni kurtarmıyordu. Sonra iade edip Galaxy A73 satın aldım, pil falan güzel ama bu sefer yazılım kurtarmadı.

Kullandığım uygulamalarda illaki bug oluyor. Genelde Discord, Instagram, TikTok ve kamera uygulamasında kafayı yiyorum. Discord'da DM'ler birbirine giriyor, aramada telefon donuyor şarjı yiyor, kamerada çekme butonuna kaç kez tıklamama rağmen çekmiyor, telefonun kilidini açınca bazen tüm sistem arayüzünün yok olup geri kilitlenmesi ve dahası.

Kısaca Android beni yine hayal kırıklığına uğrattı, yeni telefon almak istiyorum. iPhone 13 düşünüyorum ama aklımın bir ucunda Galaxy S23 var. Aynı sorunları hepsi olmasa da yaşayacak ve yine memnun kalmayacağımı düşünüyorum. Biraz uzun tuttum ama durumu geçmişe dönerek anlatmak istedim.

Yüksek ihtimalle seçimim iPhone 13'ten yana olacak ama siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.
Bir çok kişi s23 diyecek ama ben olsam iphone 13 alırdım.

120Hz önemli değilse IP13 alabilirsiniz, ekran tazeleme hızı dışında neredeyse eşit telefonlar denebilir. iOS veya Android hangisi içinize siniyorsa onu alın. IPhone'un üstün olduğu konular içerik üreticiliği ve sosyal medya denebilir, ayrıca değerini koruması da cabası. Onun dışında Samsung üstün olduğu konular da var ama ben kendi adıma çok da şey etmezdim asıl amacım sosyal medya olduğu için.

iPhone 13. net ve kesin hocam. iPhone 11 yetersiz filan diyenler bile varken yeni iPhone 11 kullanmış birisi olarak Android sistemlerin çöp olduğunu belirtirim. S23 sizi 5 yıl götürecek bir telefon değil. Ama şu an iPhone 7 bile kullanan insanlar var. Yani diyeceğim seçiminiz gayet güzel. Alırsanız nice kullanımlar dilerim.

Naptınız acaba 3500₺'lik Android cihazı kullanıp 25000₺ like cihaza mı baktınız? S23 iPhone 13'ü ezer geçer testlerde de dr var.
Android fanboy değilim mesela iPhone 11 de ekranı iyi olsa güzel telefon ama Apple işte.
Kullanım çmrğ dışında Apple cihazlarda bir avantaj göremiyorum? Hele gece çekiminden bahsetmiyorum bile.

İyi de 8 Gen 2, A15 Bionic'den CPU'da da çok daha güçlü bir platform. iPhone 13 tercih etmenin tek mantıklı açıklaması, alıcının iş adamı olup Mac'le beraber ekosisteme ihtiyaç duymasıdır. Kamera, uzun kullanım ömrü, CPU-GPU ve 120 Hz bakımından S23 avantajlı. Ayrıca bu telefon globalde iPhone 13 modelinden 100 küsür dolar daha pahalı.

iOS, hiçbir zaman One UI, ve Saf Android kadar işlevsel olmadı. Eğer sen de günümüzde S22 Ultra, S20 Ultra gibi bir amiral gemisi kullanmış olsaydın bunları yazmazdın, mantıklı bir yanı yok çünkü.
Yani x3 hem de 3.46 ghz lik Everest ten daha güçlü diyorsunuz. Hocam biraz kullanım testi geekbench , mimari yapısı ve sayısal değerlerine baktınız mı ? Üstün bir yan ben göremedim de.

Geri
Yukarı