iPhone 13 vs Galaxy S23

Ekosistem varsa iPhone 13,yoksa S23 mantıklı olur.İkiside 6-7 sene götürecek cihazlar.

Bence tartışmasız S23.
Hatta arada 10 bin TL gibi bir fiyat farkı var.
Kusura bakma ama gidip de iPhone 13 almak ahmaklıktır.
Bende iPhone 12 var memnunum evet fakat cidden çok gereksiz pahalı yurt dısında Samsung iPhone fiyatları birbiri ile aynı fakat burada uçurum fiyat farkı var.
iPhone 13 video konusunda daha iyi ve sosyal medya.
Onun dışında S23 al geç hatta S23 Plus al.

Aynen hocam.

Ekosistem varsa iPhone 13,yoksa S23 mantıklı olur.İkiside 6-7 sene götürecek cihazlar.
Samsung en fazla 4 yıl rahat kullanım sağlar 6-7 yıl zor yani.

Aynen hocam.

Samsung en fazla 4 yıl rahat kullanım sağlar 6-7 yıl zor yani.
9 sene A5 kullanan,6 sene S6 kullanan tanıdıklarım var hocam.Tabii iOS stabilliğiyle karşılaştırılamaz fakat Samsunglar cidden kaliteli cihazlar ve uzun yıllar götürür.

Zamanında Xperia M4 Aqua ve Galaxy A50 kullandıktan sonra iPhone XR ile uzun zaman ardından iOS kullanmıştım. Ekran ve arka camın parçalanması sebebiyle Mi Note 10 alıp memnun kalmayıp iPhone 11 geçmiştim.

2022 yılının sonlarına doğru iPhone 11'imin pilinin ve ekranının yetersiz gelmesiyle tekrar bir Android'e geçişim oldu. S21 aldım ve tatmin etmedi, telefonun boyutu küçük geldi ve pili beni en azından beni kurtarmıyordu. Sonra iade edip Galaxy A73 satın aldım, pil falan güzel ama bu sefer yazılım kurtarmadı.

Kullandığım uygulamalarda illaki bug oluyor. Genelde Discord, Instagram, TikTok ve kamera uygulamasında kafayı yiyorum. Discord'da DM'ler birbirine giriyor, aramada telefon donuyor şarjı yiyor, kamerada çekme butonuna kaç kez tıklamama rağmen çekmiyor, telefonun kilidini açınca bazen tüm sistem arayüzünün yok olup geri kilitlenmesi ve dahası.

Kısaca Android beni yine hayal kırıklığına uğrattı, yeni telefon almak istiyorum. iPhone 13 düşünüyorum ama aklımın bir ucunda Galaxy S23 var. Aynı sorunları hepsi olmasa da yaşayacak ve yine memnun kalmayacağımı düşünüyorum. Biraz uzun tuttum ama durumu geçmişe dönerek anlatmak istedim.

Yüksek ihtimalle seçimim iPhone 13'ten yana olacak ama siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

S23 öneririm.

9 sene A5 kullanan, 6 sene S6 kullanan tanıdıklarım var hocam. Tabii iOS stabilliğiyle karşılaştırılamaz fakat Samsung'lar cidden kaliteli cihazlar ve uzun yıllar götürür.

Hocam açık konuşayım büyük birçoğunun yeni cihaza yetecek parası olmadığı için mecburen kullanmaya devam etmiş olmalı.
Yanlış anlaşılmak istemem, ama çoğu zaman yenisini alacak gücü olmadığı veya başka ihtiyaçlara öncelik verildiği için alamamış olmalılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı