Galaxy S4 Tavsiye eder misiniz?

Samsung herkes kullanyor sana tavsiyem HTC One alman.

Hem S4'den üstün özellikleri de var ses kalitesi falan filan.

Bende Galaxy S3 olduğu için deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Telefonun yapıldığı madde çok sağlam olmadığı için elinize alır almaz ben buna kılıf alacağım diyorsunuz. Arka kapağı çok ince olduğu için öyle kayganlaşıyor ki kılıf olmadan elimde zor tutuyorum, hele ki ısındığı zaman. S4'ün performansına denecek söz yok zaten siz de biliyorsunuz. Telefonun en çok albenisi zaten sensörleri. Bir sürü sensör var ve bunlardan bazıları kullanışlı olunca sizin de hoşunuza gidiyor. Ancak onu ses konusunda HTC One, sağlamlık konusunda yine HTC One ve Xperia Z geçiyor. Diğer kategorilerde de değerlendirebiliriz ama bence senin gidip hepsini eline alman lazım. İnan ki o zaman büyük ölçüde karar verirsin.

Bir S4 kullanıcısı olarak yardımcı olayım. Telefonumu almadan önce çok araştırma yaptım. İlk favorim HTC One'dı fakat anı yakalamayı çok seven biri olarak kamerası gözüme çok vasat gözüktü. Üstüne üstlük telefonda oluşan ölü pikseller ve işlemcisini yetersiz gördüğümden dolayı vazgeçtim. Bir süre de Xperia Z'yi ayrıntılı olarak araştırdım. Açıkçası onun HTC One'dan tek üstün yanı kamerası olduğunu gördüm.

Sonra S4'ü iyice araştırdım.Hepimizin bildiği gibi şu ana kadar alınmamış işlemci skorları aldı. Kamerası, her ne kadar mükemmel olmasa da ortalamanın üstündeydi ve çekimlerine bakınca yeterli olduğunu gördüm.Daha bir çok iyi özelliği var. Bunu görünce kararım s4'ten yana oldu ve telefonu aldım. Çoğu kişiyi rahatsız eden "Isınma" sorunu bende de oldu. Fakat bu normal kullanımda değil, yüksek performans gerektiren oyunları, programları açınca oldu ve bu tür ısınmalar daha önceden tecrübe ettiğim şekilde iPhone 4s'te bile var.

Sorunu;soğuması biraz zaman alıyor. Bu ısınma sorununu yakın zamanda bir güncelleme ile çözeceklerini düşünüyorum. Çünkü sorunun donanımsal değilde, yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bilindiği gibi Exynos Octa yeni ve 8 çekirdekli bir canavarı tamamiyle entegre etmek biraz zaman alacaktır. Bir de unutmamak lazım ki güçlü bir işlemci sadece yüksek performanslı oyunları oynamak için yapılmamıştır. Alırsan pişman olacağını zannetmiyorum, ben değilim. Şu anda piyasadaki en güçlü telefon S4.4

Seçim senin :)
Not: Anı yakalamayı seven biriyim dedim fakat telefon ile çektiğim fotoğrafların DSLR makineler ile çektiğim fotoğraflar kadar iyi olması gibi bir isteğim yok. Eğer sen benden daha çok takıntılıysan fotoğraf çekmeye Nokia Lumia 925'e bakmanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi, 3GS'den sonra bu telefonlardan hangisine geçsen çok beğeneceksin. Hepsi markasının en üst seviyesi çünkü. Samsung arayüzü bana çok basit geliyor. Mesela menüyle ana ekranın hiç bir farkı yok gibi. Zorlasan ana ekran, menüye dönüşüyor. Bir süre sonra neyin nerde olduğunu şaşırıyosun. Ben daha keskin hatları olan arayüzleri beğendiğim için Sony'nin telefonları bu yüzden benim favorim. Çok kasıyorsun ama bence... Al bir tanesini pişman olmassın...

Arayüzler özelleştirilebilir. Android yeniliğe açık bir şekilde yapıldı. Kendi yazılımlarınızla ya da başka geliştiricilerin yazılımlarıyla telefonu istediğiniz hale getirebilirsiniz fakat donanımı değiştiremezsiniz.bu nedenle de s4'e kapı açıldı benim için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı