Galiba dolandırıldım ne yapabilirim?

balikeat

Megapat
Herkese selam. Sahibinden.com Üzerinden 400 liraya bir şey aldım. İkinci el değil sıfır. Satıcıya parayı doğrudan İş Bankası üzerinden EFT olarak attım. Satıcı da kargoya vereceğini söyledi. Verdim diyor ama bana kargo takip no atmadı. Telefonuma mesaj gelip gelmediğini sordu, ben de gelmediğini söyledim. Sisteme düşmemiştir falan falan derken 4 gün geçti hala tık yok. Kargo firmasının ana merkezini her gün arayıp telefon numarama ait kargo olup olmadığını robot aracılığıyla sorguluyorum ama sonuç yok. Satıcıyla da WhatsApp üzerinden hala iletişim halindeyim.
Beni kargoya verdim diye keklediğini düşünüyorum. 400 Lirada değilim ve bu saatten sonra bir bardak soğuk su içmem gerektiğinin farkındayım ama bankayla görüşüp karşılığında hizmet alamadım diyerekten ödemeyi geri çekenler olduğunu okudum. Bu sadece internet alışverişlerinde mi oluyor? EFT İle gönderimlerde yapabilecek bir şey var mı? Merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Sahibinden.com Üzerinden 400 liraya bir şey aldım. İkinci el değil sıfır. Satıcıya parayı doğrudan İş Bankası üzerinden EFT olarak attım. Satıcı da kargoya vereceğini söyledi. Verdim diyor ama bana kargo takip no atmadı. Telefonuma mesaj gelip gelmediğini sordu, ben de gelmediğini söyledim. Sisteme düşmemiştir falan falan derken 4 gün geçti hala tık yok. Kargo firmasının ana merkezini her gün arayıp telefon numarama ait kargo olup olmadığını robot aracılığıyla sorguluyorum ama sonuç yok. Satıcıyla da WhatsApp üzerinden hala iletişim halindeyim.
Beni kargoya verdim diye keklediğini düşünüyorum. 400 Lirada değilim ve bu saatten sonra bir bardak soğuk su içmem gerektiğinin farkındayım ama bankayla görüşüp karşılığında hizmet alamadım diyerekten ödemeyi geri çekenler olduğunu okudum. Bu sadece internet alışverişlerinde mi oluyor? EFT İle gönderimlerde yapabilecek bir şey var mı? Merak ediyorum.
EFT aradan çok süre geçtiği için iptal edilemez, satıcının Sahibinden profili var mı?

Hocam büyük ihtimal sepette takılı kalmış olabilir ama sahibinden.com üzerinden olduğu için bir şey diyemem.

Takip no tekrar iste belki kargolamamıştır kargolar yoksa polise gideceğini söyle bence göndermezse gerçekten polise git keşke GET kulansaydın.

10 lira bile olsa derdin de olun, şikayet edin cezasız kalmasınlar ki tekrar yeltelenmesinler. EFT'nin geri dönüşü yok diye biliyorum, alınan SS'lerde delil niteliği taşımıyor, ödemeyi yaptığınız ve satın aldığınıza dair konuşmalar sahibinden üzerinden mi oldu yoksa WhatsApp mı?

Size Whatsapp numarası vermişse riske girip dolandıracağını düşünmüyorum. Bazen online alışverişlerde sepette takılı kalabiliyor. Paranız geçtiği halde ne mail gelir ne mesaj. Ama dediğim gibi satıcıya direkt parayı göndermişsiniz.

Profili, numarası belliyse kanıtlarınla polise git şikayet et parandan olma.

Herkese selam. Sahibinden.com üzerinden 400 liraya bir şey aldım. İkinci el değil sıfır. Satıcıya parayı doğrudan İş Bankası üzerinden EFT olarak attım. Satıcı da kargoya vereceğini söyledi. Verdim diyor ama bana kargo takip no atmadı. Telefonuma mesaj gelip gelmediğini sordu, ben de gelmediğini söyledim. Sisteme düşmemiştir falan falan derken 4 gün geçti hala tık yok. Kargo firmasının ana merkezini her gün arayıp telefon numarama ait kargo olup olmadığını robot aracılığıyla sorguluyorum ama sonuç yok. Satıcıyla da WhatsApp üzerinden hala iletişim halindeyim.
Beni kargoya verdim diye keklediğini düşünüyorum. 400 lirada değilim ve bu saatten sonra bir bardak soğuk su içmem gerektiğinin farkındayım ama bankayla görüşüp karşılığında hizmet alamadım diyerekten ödemeyi geri çekenler olduğunu okudum. Bu sadece internet alışverişlerinde mi oluyor? EFT ile gönderimlerde yapabilecek bir şey var mı? Merak ediyorum.

İsterse 1 kuruş olsun ben o paranın peşine düşerim böyleleri her gün ürüyorlar izin vermeyin!

Geri
Yukarı