Gamepower PSU alınır mı?

@qwertyhellriser tam model belirtebilir misiniz acaba? Eğer iç yapıya dair bir görsel veya sentetik test varda yorumlamaya çalışırım elbette.
STX-700 hocam
@qwertyhellriser tam model belirtebilir misiniz acaba? Eğer iç yapıya dair bir görsel veya sentetik test varda yorumlamaya çalışırım elbette.
hocam nette pek veri yok youtube videosundan bulabildim ben atayım dedim buyrun.
1610235723992.png

700W modeli için pek bir bilgi bulamadım, 650W ve 750W versiyonları için incelemeler var ama.

hocam bu konuyu ben açtım içinde detaylı görseller vardır buradan yardım alabilirsiniz. Teşekkürler

İşin gırgırının dışında şöyle bir yorum yapabilirim. Corsair, Seasonic, High Power, FPS vb. bu markalarda problemler hiç olmadı mı ya da olmaz mı? Oldu, olur ve olabilecektir de fakat bu markaların üretim otomasyonları yüksek ve belirli sertifika ve standartlar doğrultusunda üretim yapıyorlar. Bu sebeple hata ve facia payları azalıyor.

Gamepower, Everest vb. markalar ise saatli bomba. Her an patlayabilir de patlamayabilir de. Emeğinden, vaktinden artırıp verdiğin paralarla belki de binbir hevesle bir sistem kurup da sistemini bu cihazlara emanet etme riskine gireceksen, buyur risk senin.

Öncelikle 2 yıl sonra cevap verdiğim için özür dilerim, Gamepower markasının PSU'ları gayet kaliteli 80 Plus sertifikaları da gerçek.

Evet o PSU alınır.
Herkes PSU'da Corsair vs öneriyor ben şikayet var sitesine bakıyorum herkes PSU'dan şikayetçi ama Gamepower markasından hiç kimse şikayetçi değil çatır çatır kullanıyor sadece monitörden şikayetçiler mesela James Donkey mouse efsanedir ama hiç kimse önermiyor. Kullanmayan insanlar bile kötülüyor.
C4 satın alırsanız daha iyi olur en azından daha az kapasiteli patlar.

Bir hatırlatma, 80+ bronze silver plastik sertifikası sadece enerji verimi için bir sertifika. Yani 80+ olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Şahsi fikrim toplanan pahalı bileşenli bilgisayarlarda geçici olarak max 1 yıl olmak üzere ilerde yükseltilmek üzere alınabilir. Üretim kalitesini bilmek zor ama neticede çoğu markadan iyidir GP. Şahsi kanaatim yine de tehlikeye atmak istemediğiniz sistemde kullanmamanız yönünde.

Bir hatırlatma, 80+ Bronze Silver plastik sertifikası sadece enerji verimi için bir sertifika. Yani 80+ olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Şahsi fikrim toplanan pahalı bileşenli bilgisayarlarda geçici olarak Max 1 yıl olmak üzere ileride yükseltilmek üzere alınabilir. Üretim kalitesini bilmek zor ama neticede çoğu markadan iyidir GP. Şahsi kanaatim yine de tehlikeye atmak istemediğiniz sistemde kullanmamanız yönünde.

Haklısın sonuna kadar katılıyorum. 80+ sertifikası alabilmek için parçaların belirli bir kalitenin üstünde olması zorunlu. Sonuçta 200 basan bir arabayla 300 basamazsın. Gücü yetmez. 80+ varsa en azından noname PSU'lardan daha kalitelidir. Çoğu PSU için kullanılan C4 tabiri aşırıdır. Ve insanları korkutup şüpheye düşürmekten başka bir işe yaramaz. Tabi muhteşem kaliteli olduğunu söylemiyorum ama hazır sistem alıp içinde Gamepower PSU varsa o kadar da tedirgin olmaya gerek yok. Sonuçta kasaya yapışık değil. En kötü 1 sene kullanılır sonra değiştirilir.
Mantıklı konuşmuş birisini görünce bende düşüncelerimi yazmak istedim. 💯

Gamepower gibi markalar şans işidir hocam. Ayrıca ürünü 1000 kişi alsa 10'u anca yorum yapıyor. Çoğu kişiye hasarlı geliyor ancak siteye girip de yorum yapmakla uğraşmıyorlar, direk iade ediyorlar. Eğer ben kendime güveniyorum dersen git al.

Yeni konular

Geri
Yukarı