Gaming.gen.TR ile yaşadığım süreç ve tüm gerçekler

Hocam siz galiba hala şoku atlatamadınız veya bu şok keyifli geldi, bence hakkınızı bulduktan sonra bu konuyu kapatabilirsiniz.
:D
Üstat bu konu sadece benim konum olmaktan çıktı. Başka arkadaşlar bile en azından iki arkadaş bile şu an hâlâ yaşadığı sıkıntılı süreci devam ediyor.
Bu sadece benim konum değil artık ilgili firma ile sıkıntılar yaşayan kişilerin bile konusu haline gelmiş oldu.
Aslında forumun ana sayfasında güzel bir şekilde sağ sol köşelere firmaların isimlerini koyacaklar ve herkes ilgili firmayla yaşadığı iyi şeyleri kötü şeyleri orada yazışacak ve firmalar şikayetvar sistemi gibi bu forumları da takip etse güzel olurdu.
Bu arada gerçekten travma içerisindeyim haberin olsun...
Şikayetvar gaming gen son iki şikayete bakar mısın bir oku?
Yine bazı müşteriler aynı yalanlara maruz kalıyor. Ve enteresan olaylar yaşıyor.

Üretim aşaması yalan haberin olsun. Oyalıyorlar. Umarım sorununu çözlerler. Vakit kazanmak için uydurmuşlar. Ne üretimi güzel kardeşim? 4.500TL'ye aldığın bilgisayarın parçalarının şu anda hiç biri üretilmiyordur üretimi durdurulmuş parçalardır. Sanki son model pc mi aldın?
Bugün Tunahana yazdım sıfırı derken kasam kırılmıştı kasanın 0 ı olacağı söylendi ve parçalardan hangisi arızalıysa bir de o değişecekmiş. Yazdıktan sonra aradılar biriyle konuştum Kubilay olması lazım konuştuğum tekrar anlattım olan her şeyi sordular çünkü. Sonrasında telefonu Tunahan aldı ve sert şekilde konuşmaya başladı hatta bağırdı bile yapıcaz göndericez işte falan filan dedi. Ben de dedim ki 35 gün oldu aynı şeyleri söylüyosunuz ilk yolladığımda yapmadınız diyorum. Şuan yapıcaz işte anlamıyor musun diyor. Güvenim kalmadı herkes farklı konuşuyor diyorum ilişki yürütmüyoruz diyip dalga geçiyor resmen. Konuşmanın en sonunda yine yapıcaz dedi şuan önümde sistem dedi bakıcaz dedi cuma günü kargolamış oluruz en geç dedi. Vallahi ben bilmiyorum sadece çok yıprandım, cuma günü kargolarız dedi bu cumartesi de elimde olmazsa , paramı istemek durumunda kalacağım tabi verirlerse onu da. Şuan pc hocasından taner abiye yazsam mı diye düşünüyorum tekrar ama yapıcaz dedikleri için yazmam bir anlam ifade etmez sanırım. Bekleyeceğim sadece bu hafta da bakalım sonuç ne olacak

Bugün Tunahana yazdım sıfırı derken kasam kırılmıştı kasanın 0 ı olacağı söylendi ve parçalardan hangisi arızalıysa bir de o değişecekmiş. Yazdıktan sonra aradılar biriyle konuştum Kubilay olması lazım konuştuğum tekrar anlattım olan her şeyi sordular çünkü. Sonrasında telefonu Tunahan aldı ve sert şekilde konuşmaya başladı hatta bağırdı bile yapıcaz göndericez işte falan filan dedi. Ben de dedim ki 35 gün oldu aynı şeyleri söylüyosunuz ilk yolladığımda yapmadınız diyorum. Şuan yapıcaz işte anlamıyor musun diyor. Güvenim kalmadı herkes farklı konuşuyor diyorum ilişki yürütmüyoruz diyip dalga geçiyor resmen. Konuşmanın en sonunda yine yapıcaz dedi şuan önümde sistem dedi bakıcaz dedi cuma günü kargolamış oluruz en geç dedi. Vallahi ben bilmiyorum sadece çok yıprandım, cuma günü kargolarız dedi bu cumartesi de elimde olmazsa , paramı istemek durumunda kalacağım tabi verirlerse onu da. Şuan pc hocasından taner abiye yazsam mı diye düşünüyorum tekrar ama yapıcaz dedikleri için yazmam bir anlam ifade etmez sanırım. Bekleyeceğim sadece bu hafta da bakalım sonuç ne olacak
Şimdi o adamlarında işi başından aşkın. Mesela tek arayan sen değilsin. Kim bilir günde kaç müşteri sistem/parça vsvs sipariş veriyor. Ve ürünü arızalı gelenler, sonradan bozulanlar, birde ürüne ilk defa kavuşacak müşteriler bir bakıyor ürünü kargo hasarlı getiriyor vsvs. Sektör zor. Teknolojik aletler söz konusu. İnsan bile doğduğu zaman engelli, hatta elleri ayakları 6 parmaklı yani bozuk doğabiliyor iken teknolojik aletler nasıl bozuk olmasın değil mi?
Belki de bu olayların birikimiyle size patlamışlar. Ama tabii ki bu davranış aşırı yanlış.
Bu arada senin yaşadığın olayların benzerlerini yaşadım. Konumu tekrar oku istersen.
Seni oyalıyorlar işte. Seni arka plana atıyorlar. Önceliklerini başka müşterilere muhtemelen yeni sipariş veren insanlara ayırıyorlar. Sanırım bunların teknik servis hizmeti bile yok. Bozulan ürünle ilgilenmeye vakit ayırmıyorlar o yüzden. Yani bu yüzden ürününü teknik servise yani daha doğrusu gaming gen tr'ye yollayan kişiler 2 ay bile bekleyebilir. Bir ara bakacaklar işte öyle düşün. Yeni müşteriler parasını yatırıyor sipariş veriyorken hemen onların işini görüyorlar. Bu yüzden onlara daha cazip geliyor ve ürünü zaten satmış olduğu ve parasını aldığı müşterilerle resmen dalga geçer gibi konuşuyorlar. Kubilay Bey ile hiç görüşmedim. Belki de konumda anlattığım 1.müşteri hizmetleri temsilcisi diye adlandırdığım kişi o. Direkt ilk saniyeden itibaren beni savundu ve biz üstleniyoruz demişti ama tabii ki oyalandım ve neler yaşadım süreç ortada. Ardından olayların yaşanmasından sonra en son Tunahan Bey beni aradı ve IBAN'ı mı telefonda verdim ve paramı o saniye yatırdılar EFT ile. EFT olduğundan hemen saatler sonra sabah saatlerinde param yattı. Meşgulüm şu an devamını yazamayacağım.

Allah sabır versin çok zor bir süreçtesin, inşallah sistemine kavuşursun.
Sonuç belli olmuştu ve yazdım hatta son durum güncellemesi diyip :)
Kargocuyla hasar tespit tutanağı tutun diyorlar ama kargocu ürünü bırakır bırakmaz ışık hızına erişip uzaklaşıyor. Beklemiyor ki hiçbiri.
Sanırım en temizi kargo şubesine gidip ürünü kontrol etmek.

Aynen ürün büyük ve pahalı bir şey ise kargo şubesini gidip kontrol edip almak en mantıklısı. En kötü teslim almayıp yerinde durumu bildirirsin.
Tamda bu sabah 10.143, 00 TL'ye game garaj firmasından aldığım sistem için bunu yapmayı düşünüyorum. Kargo şubesi 9'da açılıyor ve şu an tam bunları yazarken 09.00 oldu. Ürünü oraya gidip kontrol etmeyi düşünüyorum.

Bir ara uğraşmayıp para biriktirip hazır sistem almayı düşündüm ama bu konuyu görünce vazgeçtim. Tekrardan geçmiş olsun sizlere. Bence size tavsiyem olabildiğince o firmadan kaçının. Üstünde kırılacak yazmasa bile daha dikkatli olmaları gerekirdi. Problemin çözüme ulaşmasından ötürü çok mutlu oldum.

Geri
Yukarı