Gaming laptoplarda sıcaklık rezilliği | undervolt

Söz verdiğim incelemeyi hazırladım buradan ulaşabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü 2020-06-22 01-36-57.png

Nasıl Chrome 10 sekme açık.

Oyun oynamak için laptop alınmaz bir kez yaptım birdaha yapmam. Laptop dediğin ince hafif şarjı uzun giden birşey olmalı. Oyun için sabit kasa olacak.

Oyun oynamak için laptop alınmaz bir kez yaptım birdaha yapmam. Laptop dediğin ince hafif şarjı uzun giden birşey olmalı. Oyun için sabit kasa olacak.
Oyun oynamak asıl amacımız değil zaten birkaç saat stress atmak için PC toplamak daha mantıksız.
Hele ki bir öğrenci için laptop vazgeçilmezdir.
Zaten oyunu oynayamadığımızı belirtmedim.
Bu sıcaklıkların cihaza zarar vermediği ortada ancak gördüğümüz sıcaklıklar gözümüzü korkutuyor bu kadar.🙃

Oyun oynamak asıl amacımız değil zaten birkaç saat stress atmak için PC toplamak daha mantıksız.
Hele ki bir öğrenci için laptop vazgeçilmezdir.
Zaten oyunu oynayamadığımızı belirtmedim.
Bu sıcaklıkların cihaza zarar vermediği ortada ancak gördüğümüz sıcaklıklar gözümüzü korkutuyor bu kadar.🙃
Oyun laptopu parasına kasa ve laptop alınabiliyor. Ben de üniversite öğrencisiyim, gaming laptopta ne fan gürültüsü biter ne şarjı adamakıllı gider ne de undervolt yapmadan kabul edilebilir sıcaklıklarda çalışır. Kişisel tercih meselesi tabi ki, yanlış yapmışsınız anlamında yazmadım, pişmanlığımı dile getirdim sadece, yanlış anlaşılmamışımdır umarım 🙂

Oyun laptopu parasına kasa ve laptop alınabiliyor.
Bu da mantıklı bir çözüm ama dediğim gibi kasayı koyacak bir yer ayırmak mümkün değil ve iki farklı bilgisayar kullanmak kullanişsız olur.
Şuan laptop aldığım için pişman değilim oyun veya iş konusunda sıkıntı çekmiyorum.

Laptop'un da kendine göre bir çekiciliği var. Özellikle çizim tabletiyle daha bir hoş duruyor ancak Windows sağ olsun tableti her açtığımda kalem ile cursor arasında bir metre var. Laptop alınacaksa bence ya düzgün bir Macbook ya da ortalama iş görecek bir laptop alınmalı. Gaming laptoplara gelecek olursak. 90 derece ve 50 FPS ikilisi beni bezdirdi, sonuna kadar laptop savunurken acaba masaüstü mü alsaydım? Demeye başladım.Soğutucu aldım ama oda yetmiyor.Fan ayarlarını yapıyorum yine yetmiyor.Oda çok sıcak onunda etkisi var ama bu sıcaklıklarla harici klavye veya gamepad olmadan oynanmıyor.Escape from Tarkov oynarken vantilatörü bile açtığım oluyor.😅
Temizliği düzgün yapıldıysa ve mevsimde kışsa 78-85 derce civarı oluyor.pişman değilim ama acaba masaüstü olsa nasıl olurdu demiyor da değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı