Garuda Linux kurulurken dual boot ekranından Windows silindi

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Merhaba. Bugün bilgisayara Garuda Linux kurdum. Kurarken de yanlışlıkla dual boot sisteminden Windows Boot Manager'i sildim. Dosyalar hala duruyor fakat Windows'a giremiyorum. Onu Boot sistemine yeniden gösterme imkanım var mı?

Merhaba. Bugün bilgisayara Garuda Linux kurdum. Kurarken de yanlışlıkla dual boot sisteminden Windows Boot Manager'i sildim. Dosyalar hala duruyor fakat Windows'a giremiyorum. Onu Boot sistemine yeniden gösterme imkanım var mı?
Aynısı benim başıma gelmişti, sorunu garudayı tekrar yüklemeye çalışarak çözdüm, demekki bu sorun sadece ben de değilmiş.

Windows Boot Manageri mi sildin? Bunun için EFI bölümünü biçimlendirmen lazım.
1. Windows USB'siyle başlangıç onarma yapabilirsin.
2. Eğer EFI dosyalarını silmediysen BIOS'ta Boot kısmında EFI dosyasını güvenli olarak işareleyip, yükleyebilirsin. Boot sırasında gözükecektir.

Pardon o zaman , yanlış yönlendirme yapmayalım. Ben taban farketmez diye biliyordum 😖
Gösterdiğiniz guide Debian tabanlı linuxlara göre olduğu için kodlar çalışmaz Arch linuxta denerken çünkü Arch'ın paket yöneticisi pacman, Debian'ın paket yöneticisi apt'dir.

Merhaba. Ben Linux kullanırken de aynı sorunla karşılaşıyordum. Normalde önce Windows sonra Linux'u kurmak gerekiyor.
Bununla sorunu çözebilirsiniz:

Zaten öyle yaptım
Windows Boot Manager'i mi sildin? Bunun için EFI bölümünü biçimlendirmen lazım.
1. Windows USB'siyle başlangıç onarma yapabilirsin.
2. eğer EFI dosyalarını silmediysen BIOS'ta Boot kısmında EFI dosyasını güvenli olarak işareleyip, yükleyebilirsin. Boot sırasında gözükecektir.

Tam olarak anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı