Gearbest Rezilliği

Mustafa K2

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar bu firmadan yaklaşık 10 alışveriş yaptım ve 6 - 7 tanesi sorun çıkardı. Kesinlikle önermiyorum. En son alışverişim 37 gün oldu hala gelmedi. İletişim kurmaya çalıştığımda ise bekle diyerek geçiştirildim ve mesajlarımı yanıtsız bıraktılar. Kesinlikle önermiyorum. Gidin AliExpress'ten Banggood'dan falan alın bulaşmayın bunlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından alışveriş için 37 gün normal bir aralık. Sabırla bekleyin büyük ihtimal gelecektir.

Gearbest sitesini, ülkemizde daha tanınmadan önce kullanan biriyim. Kaç liralık alışveriş yaptım hatırlamıyorum. Şöyle söyleyebilirim; Gearbest sizi mağdur etmez.

11.11 kampanyasında Gearbest üzerinden Mi Band 3 bileklik satın aldım. Ürün orijinal ve sağlam geldi. Yaklaşık 1 ayı buldu gelmesi.

Yurt dışından alışveriş için 37 gün normal bir aralık. Sabırla bekleyin büyük ihtimal gelecektir.

Gearbest sitesini, ülkemizde daha tanınmadan önce kullanan biriyim. Kaç liralık alışveriş yaptım hatırlamıyorum. Şöyle söyleyebilirim; Gearbest sizi mağdur etmez.

11.11 kampanyasında Gearbest üzerinden Mi Band 3 bileklik satın aldım. Ürün orijinal ve sağlam geldi. Yaklaşık 1 ayı buldu gelmesi.
Bende Lenovo'nun akıllı saatini ve drone adlım Gearbestten bu üründe max 25 gün diyo ama 37 gün oldu.

Eğer bir ürün sipariş edip de sorunlu çıktıysa o zaman bunu demen daha mantıklıdır ama ürün sipariş edip de dediğin gibi 37 gün olup da hâlâ gelmediyse biraz sabırsız davranmışsın. Mesela ben AliExpress'den geçen ay Note 4 için kılıf siparişi vermiştim, hatta ücretsiz kargoda kargo takibi yok diye 1 dolara takipli kargodan almıştım. Ne kadar 21 - 30 gün içerisinde dese de nerden baksak 30 - 40 günde geldi.

Bu yüzden başta da dediğim gibi eğer sipariş ettiğin ürünler sıkıntılıysa şikayette bulun veya iade talebi iste. Tavsiyem, bir dahaki sefere AliExpress'den (veya o tarz sitelerden) almak istediğin bir ürünün mağaza puanını, yorumlarını, kaç tane sipariş edildiğini vs. kontrol et. Mesela ben kılıfı öyle aldım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı