Gece olağanüstü varlık görüleceğini düşünmek ve korkmak

Selam arkadaşlar. Yaşım 16 çoğunuz kahkaha atacak ama problemim ciddi :(
Geceleri uyurken devamlı uyku terörü geçiriyorum psikoloğa da gidiyorum bu konu hakkında geceleri birdenbire olağanüstü varlıklar görüp çığlık atıyorum.
Her neyse yarın yazlıktaki boş eve gideceğim ve tek kalacağım orada geceleri çok ıssız oluyor, büyük ihtimalle gene uyku terörü, karabasan vb. göreceğim. Bu şeyi nasıl atabilirim yenebilirim? 1 hafta boyunca evde tek kalacağım. Özellikle geceleri balık tutuyorum ondan dolayı gece 1-2 gibi eve gideceğim, 2-3 gibi de uyuyacağım ama köpekler çok havladığı için geceleri uyuyamıyorum. Ayrıca ne yapacağım bilmiyorum. Tek korkum gece kriz geçirip kendime zarar vermem vb. ne yapacağım, bu konuyu nasıl çözeceğim? Psikolog bu konu hakkında uyku düzeni tavsiyesi verdi ama bilmiyorum. Annemler din konusuna hemen sokuyor, cin falan, işte çok küfür ediyorsun, ondan geliyorlar, seni kaçıracaklar, götürcekler vb. milyonlarca batıl şey söyleyip duruyorlar :( ne yapmam gerek, arkadaşlar? Ev çok eski olduğundan geceleri çatırdayıp duruyor. Çok korkuyorum açıkçası. Ne yapmam gerek sizce? :(

Bende böyleydim bir aralar, sonra kendi kendime düşündüm "ne zaman sona erecek bu saçmalıklarım?" diye sorgulamaya başladım, bunun yaşı olmaz, cidden insanı delirten bir şey. Cinmiş karabasanmış bu tür şeylere inanmıyorum, ama gerek toplum algısı gerek film/dizilerden kalma fantezilerden dolayı benim de içime korku girerdi. Bende o varlıkları gördüğüm yerlere gitmeye başladım, yavaş yavaş ışık açmadan evin o taraflarında gezmeye başladım (onları gördüğüm yerlerde) bunu birkaç gece tekrar ettim, inan bana ter akıttım birkaç gece, hatta ilk gece bu yüzden daha kötü olmuştum. Bir süre beyin alıştı mı ne, artık görmemeye başladım, böyle kapı kenarından bir şey sarkar gibi olurdu, direk kalkıp oraya giderdim. Şu an bu tür şeyler yaşamıyorum. Bu çok basit bir yöntem, korkun ile yüzleşme, ha sende daha kötü olur mu bilmem, ama sen gece kafanı yastığa koyduğun gibi yorgan altında ter akıtıyorsan bu işler daha da uzar gider. Git aç bir gaza getiren şarkı küfür ede ede gir mekana, yeterlan de kaç gecedir uyuyamıyorum de😀 (yapmışlığım var) aslında burada anlatmak istediklerim, bu tür şeyleri ne kadar düşünürsen, beyin sana o şeyleri göstermeye devam edecek, cesaretli ol, orada bir şey olmadığını kendine kanıtla, "küfür ede ede gir mekana" burada ciddiyim, kafanı meşgul et, gül eğlen. İlk günler çok ama çok zordur, çok çektim bu lanet şeyden.

Din konusuna gelecek olursak, klasik Türk ailesi, direk dine bağlar, yardımcı olmazlar.
Sorun varsa sor, dediğim gibi zamanında bende yaşadım.

Veya içinden sayısız Allah de ama namaz şart. Psikolojik sorunlar ruhun çökmesinden kaynaklanıyor. Ruhun çökmeside maneviyatsızlıktan kaynaklanıyor. Maneviyat ibadetle güçlenir. Namaz kıl. Günaha dikkat et. Bol bol kuran oku. Sayısız Allah'ı zikret içinden böyle bir iki hafta devam et bak o zaman ne kadar huzurlu olacaksın. Namaz kılmamak şeytana kapı açmak demektir. O zaman kalbine hortumunu atar korkular ve vesveseler vermeye başlar. Ama maneviyat olursa kalbine melekler gelir kalbin huzurlu olmaya başlar korkular gider. Eminlik ve huzur başlar. Sana tam çözümü verdim. Gerisi hikaye kardeşim yaşayıp uyguladığımı söylüyorum. Zira ruhu yaratan Allah tır. Devasıda rabbini anmaktır.

Size huzur veren şeyler düşünün. Mesela sıcak bir günde masmavi çarşaf gibi bir denizde deniz yatağının üstünde uzanıyorsunuz. Hafif bir esinti var. Bu beni rahatlatıyor.

Bende böyleydim bir aralar, sonra kendi kendime düşündüm "ne zaman sona erecek bu saçmalıklarım?" diye sorgulamaya başladım, bunun yaşı olmaz, cidden insanı delirten bir şey. Cinmiş karabasanmış bu tür şeylere inanmıyorum, ama gerek toplum algısı gerek film/dizilerden kalma fantezilerden dolayı benim de içime korku girerdi. Bende o varlıkları gördüğüm yerlere gitmeye başladım, yavaş yavaş ışık açmadan evin o taraflarında gezmeye başladım (onları gördüğüm yerlerde) bunu birkaç gece tekrar ettim, inan bana ter akıttım birkaç gece, hatta ilk gece bu yüzden daha kötü olmuştum. Bir süre beyin alıştı mı ne, artık görmemeye başladım, böyle kapı kenarından bir şey sarkar gibi olurdu, direk kalkıp oraya giderdim. Şu an bu tür şeyler yaşamıyorum. Bu çok basit bir yöntem, korkun ile yüzleşme, ha sende daha kötü olur mu bilmem, ama sen gece kafanı yastığa koyduğun gibi yorgan altında ter akıtıyorsan bu işler daha da uzar gider. Git aç bir gaza getiren şarkı küfür ede ede gir mekana, yeterlan de kaç gecedir uyuyamıyorum de😀 (yapmışlığım var) aslında burada anlatmak istediklerim, bu tür şeyleri ne kadar düşünürsen, beyin sana o şeyleri göstermeye devam edecek, cesaretli ol, orada bir şey olmadığını kendine kanıtla, "küfür ede ede gir mekana" burada ciddiyim, kafanı meşgul et, gül eğlen. İlk günler çok ama çok zordur, çok çektim bu lanet şeyden.

Din konusuna gelecek olursak, klasik Türk ailesi, direk dine bağlar, yardımcı olmazlar.
Sorun varsa sor, dediğim gibi zamanında bende yaşadım.

Hocam durum şu gecen hafta ailemle orada kaldim dedem annem vb
Evde hiçbir zaman kimse olmuyor 1 hafta falan bizimkiler kalıyor benimle ben gideceğim bilette aldım 1 tane arkadaşım var orada çocukluktan beri oda kız ve hiçbir seyden korkmuyor neyse durumum soyle eve gidecegim dışarıda dolaşacağım vb ama geceleri orada cok sıkılıyorum (korkuyorum) bildiginiz köy gibi arka tarafı köy ön tarafi ise deniz 🌊 ben denize falan hiç girmiyorum korkum şu gece birisi gelip başıma dikilirse die korkuyorum 'dedem gece üstümü ortmeye gelmis ve onu kurt adam sanip çığlık atmistim o evde' boyle birisi iste kafama dikilir diye cok korkuyorum oraya gidecegimden aileminde haberi yok açıkçası, bilmiyorum umarım ölmem birilerinin o evde beni öldüreceğinden korkuyorum eskiden hiç o evde korkutulmadim ama iste dedem gelip korkutmustu beni korkmustum onu gorunce yukaridada bahsettim olay su evde geceleri ses geliyor iste şişe citirdamasi olsun bir şeylerin dusmesi olsun falan ben cok korkuyorum bu başlığı açtım yorumlari okudum bi' arkadas boynuma falan dokunuyorlar demis iyice tedirgin oldum simdi korkudan bayılacak dereceye bile geldim cok korkuyorum korkumda şu hani o ev yilin 11 ayi bos kalıyor 1 ayı dolu iste dini açıdan ister istemez bakalım ben normalde biraz ataistim ve allahada inaniyorum.
Boslukta kalmis bir insanim nehse cinler vb sahiplenmis olabilir mi evi diye hep korkuyorum :( kafayi yemek uzereyim aslinda dusundukce deliriyorum.

Neyse dostlar hepinize sonsuz teşekkürler umarim sag salim İstanbul'a gelirim.

Son düzenleme:
Arkadaş bu ateistlik modamı oldu önüne gelen ben Allah'ın varlığına inanmıyorum diyor. Kabinde Allah'ın var olduğuna bir inanç varsa sende iman nuru var demektir. O nuru korumaya bak ondan sonra böyle saçma sapan korkular, iç aleminde çelişkiler, nedenler, niçinler isyanlar başlar. Allah göstermesin iman bu kadar ucuz mu ya. Sonsuz cehennem var. Bu kadar basit mi bu iş. İnsan 10 dakika elini ateşte tutmaya güç yetiremiyorken ebedi bir ateşe atıldığını ve sonsuza kadar yandığını ve her seferinde vücudunun yenilendiğini ve ortaki ateşin buradaki ateşten trilyonkere daha şiddetli olduğunu biraz hayal etmeye çalışsın bakalım dayanabiliyor mu? Sen inancına dön ve islama uygun yaşamaya çalış. Madem İslam dışındaki inançlar doğruda ne için bu kimseler bunalım geçirip sıkıntıya düşüyorlar çoğunun islama inanlarda olabilir ama istisna onlarda zaten olmuşsa inançlarını kaybettikleri içindir. Yoksa inancı sağlam bir Müslüman sabreder. Ahirete inanır. Sayfalarca yazarız yeter ki insanlar cehennemde yanmasın. Allah kimseyi saptırmasın hiç kimsenin son nefese kadar garantisi yoktur. Ancak kurana ve peygamberimize son nefesine kadar sarılmaya çalışanların kurtulma ümidi vardır. Oda Allah'ın merhametine kalmıştır. İnsana düşen ise gayrettir. Taktir Allah tandır. Kardeşim kendine gel. Zarar görmeyesin. Uyanık olasın. Kurda kuşa yem olmayasın. Vesselam.

Son düzenleme:
Arkadaş bu ateistlik modamı oldu önüne gelen ben Allah'ın varlığına inanmıyorum diyor. Kabinde Allah'ın var olduğuna bir inanç varsa sende iman nuru var demektir. O nuru korumaya bak ondan sonra böyle saçma sapan korkular, iç aleminde çelişkiler, nedenler, niçinler isyanlar başlar. Allah göstermesin iman bu kadar ucuz mu ya. Sonsuz cehennem var. Bu kadar basit mi bu iş. İnsan 10 dakika elini ateşte tutmaya güç yetiremiyorken ebedi bir ateşe atıldığını ve sonsuza kadar yandığını ve her seferinde vücudunun yenilendiğini ve ortaki ateşin buradaki ateşten trilyonkere daha şiddetli olduğunu biraz hayal etmeye çalışsın bakalım dayanabiliyor mu? Sen inancına dön ve islama uygun yaşamaya çalış. Madem İslam dışındaki inançlar doğruda ne için bu kimseler bunalım geçirip hayatları mahfoluyor çoğunun islama inanlarda olabilir ama istisna onlarda zaten olmuşsa inançlarını kaybettikleri içindir. Yoksa inancı sağlam bir Müslüman sabreder. Ahirete inanır. Sayfalarca yazarız yeter ki insanlar cehennemde yanmasın. Allah kimseyi saptırmasın hiç kimsenin son nefese kadar garantisi yoktur. Ancak kurana ve peygamberimize son nefesine kadar sarılmaya çalışanların kurtulma ümidi vardır. Oda Allah'ın merhametine kalmıştır. İnsana düşen ise gayrettir. Taktir Allah tandır. Kardeşim kendine gel. Zarar görmeyesin. Uyanık olasın. Kurda kuşa yem olmayasın. Vesselam.
Ateistlik moda olmuyor da, bütün dünya birbirine yaklaştığı için insanlar daha çok şey görüyor ve akıllanıyorlar diyelim biz ona. Ayrıca ateş korkusuyla müslüman mı yapmaya çalışıyorsunuz ateist bir insanı? Bu ne saçma argüman ya?

Geri
Yukarı