Geçmişi sürekli özlemek

Odaklanacak, sizi mutlu edecek daha iyi şeyler olursa unutabilirsiniz o anlık. Benim hayatımda kendini 7/24 derslere boğan ve oyun falan girmeyen arkadaşlar dışında şahıslar bulunmadığı için bu şey benim için geçerli olmuyor fakat deneyebilirsiniz.

"Ruminasyon" nedir?
Bireyin geçmişe takılarak, problemini çözmek adına harekete geçmeksizin içinde bulunduğu duygu durumunu, olası sebep ve sonuçlarını tekrar tekrar düşünmesi olarak tanımlanmaktadır. Diğer adı "zihinsel geviş getirmektir."

Bunun önüne geçmek için çeşitli kitaplar mevcuttur. Örnek vermek gerekirse; David Burns - İyi Hissetmek kitabını okuyabilirsiniz.

@Agah gibi Siz de bir inceleyin hocam.

Odaklanarak, sizi mutlu edecek daha iyi şeyler olursa unutabilirsiniz o anlık. Benim hayatımda kendini 7/24 derslere boğan ve oyun falan girmeyen arkadaşlar dışında şahıslar bulunmadığı için bu şey benim için geçerli olmuyor fakat deneyebilirsiniz.
Odaklanmak derken ne demek istediniz? Sürekli evdeyim. Yaptığım işler sadece ders yappmak, oyun oynamak, dışarı bakıp müzik dinlemek.

"Ruminasyon" nedir?
Bireyin geçmişe takılarak, problemini çözmek adına harekete geçmeksizin içinde bulunduğu duygu durumunu, olası sebep ve sonuçlarını tekrar tekrar düşünmesi olarak tanımlanmaktadır. Diğer adı "zihinsel geviş getirmektir."

Bunun önüne geçmek için çeşitli kitaplar mevcuttur. Örnek vermek gerekirse; David Burns - İyi Hissetmek kitabını okuyabilirsiniz.

Kitap okumak beni daha kötü ediyor artık. Elimde ona verdiğim kitap duruyor rafımda. Odaklanamıyorum.

"Ruminasyon" nedir?

Ruminasyon, depresyon belirtisi mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı