Sürekli eskileri özlemek

Bende özlüyorum, hem daha çok geziyorduk haftada 1 mangal yapmaya giderdik etli, tavuklu, köfteli o zamanlar çok normal gelirdi tabii dedem zengindi güzel ölçüde ama tabii pek değerini bilmedik fazladan bir şeymiş gibi gelmiyordu, diğer türlüsünü görmediğimizden, şimdi anladık o zamanların değerini, gündemimizde ekonomi yoktu, yüzümüz gülüyordu, hayat bize güzeldi özünde ama zamanla ekonomiyle her şey bozuldu işte eski tatta hiç yok, kız falan desen onlar ayrı içimizden geçti gittiler o taraflardan da soğuduk hayatıma asosyal bir şekilde devam ediyorum desem yeri.

Çocukken insan olabildiğince doğal davranıyor ebeyevnlerde çocuklara çok toleranslı olabiliyor büyüdükçe zihinsele geçiş kaçınılmaz zira sistem böyle. Kimse geleceğini garanti etmiyor yani sana aylık bedavadan 50bin TL maaş bağlamıyorlar böyle olsa belki çocukluğa yakın yaşamdan keyif alınabilir.

Sevgili Sid'in dediği gibi
Geçmişi unutmalısın ki bir geleceğin olsun.
Geçmişe takılı kalırsan geleceğindeki daha güzel günleri göremezsin. Kör gibi yaşayıp gidersin.

Ben çocukluk zamanımı ve 2019'dan önceki hayatımı çok özledim. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Çocukken mahalle maçını vb şeyleri, sonrası Metin2 ve Shaiya'da çar kasıp sabahladığım, 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim. O teneke kutudaki zevki şimdiki iyi bir sistemde bile alamıyorum. Sürekli eskileri özlüyorum bunu nasıl düzeltebilirim?
Bir aralar bir söz duymuştum, eskiler eskide kaldığı için güzeldir diye. Şimdi o zamanlara da dönsen içindeki o buruk his, o özlem kaybolmayacak çünkü o dönemlerin tadını alamama sebebin o zamanlarda dünyaya çocuk olarak bakman. O masumiyet geri gelmeyeceği için o özlem yok olmayacak. Günümüze odaklanmaya çalış. Geçmiş geçmişte kaldı, geleceği de göremezsin. Bugünün değerini bil. :)

Bana göre geçmişe takılı kalmak, özlemek vs oransal olarak anlık yaşamın eskisine oranla daka kötü olmasından kaynaklıdır bana göre kesin ve nettir. Yaşa göre tad alınan şeylerin değişmesi normal bu keyif Max düzeydeyse çocukluğunu özlemezsin kesin ve net. O zaman yaşadığın anı daha iyi hala getirmek çözümdür.

Geleceği sevdiren bir şey olmadı ki geçmiş bile kötüydü hayat kötünün kötüsünü yaşattı.

Hocam eskileri bende çok özlüyorum ama diğer arkadaşlarında dediği gibi eskiler gecmişte kaldı belki de ileride daha iyi bir yaşamın olacak istedigin bir hayatti yasiyacaksın bu zamanlar gececek sende tekrar bu zamanları özliyeceksin o yuzden gecmişe takılı yaşamayın bence bu durumlari pek kafaniza takmayın.

Geri
Yukarı