Sürekli eskileri özlemek

Nostaljiden büyük uyuşturucu yok gerçekten de.
Çocukken mahalle maçını vb şeyleri sonrası Metin2 ve shaiya da çar kasıp sabahladığım 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim.
Şu tür şeyleri şu anda elinde olsa ve yapsan eskisi kadar eğlenmeyeceksin emin ol. Çünkü aslında bu aktiviteleri değil bu aktiviteleri yaşadığın zaman dönemini özlüyorsun. Bir kaç sene sonra da şimdiki halini özleyeceksin. Bunu düzeltmek için elimizden bir şey gelmiyor. Tek yapacağın geçmişi değil şimdiyi yaşamaya çalışmak.

Eskiye dönmeyi çok denedim hocam ama olmadı.

Biraz da yaş ve artık beynin farklı şeylerle dolması ile alakalı ayrıca bu özlem o zamanlara dönme ihtiyacımız olduğu için değil sadece kalbin bir oyunu, mesela kütüphane zamanlarımı özlüyorum orada değişik bir çocuk vardı hiç sevmezdim ama şimdi o çocuğu bile özledim yanımda olsa bir anlamı olacak mı hayır olmayacak.

Ben çocukluk zamanımı ve 2019'dan önceki hayatımı çok özledim. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Çocukken mahalle maçını vb şeyleri, sonrası Metin2 ve Shaiya'da çar kasıp sabahladığım, 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim. O teneke kutudaki zevki şimdiki iyi bir sistemde bile alamıyorum. Sürekli eskileri özlüyorum bunu nasıl düzeltebilirim?
Bende 2018 zamanlarını özlüyorum
Hey gidi günler :(

Ben çocukluk zamanımı ve 2019'dan önceki hayatımı çok özledim. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Çocukken mahalle maçını vb şeyleri, sonrası Metin2 ve Shaiya'da çar kasıp sabahladığım, 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim. O teneke kutudaki zevki şimdiki iyi bir sistemde bile alamıyorum. Sürekli eskileri özlüyorum bunu nasıl düzeltebilirim?
Bunu düzeltemezsiniz. Hemen hemen herkes eskileri özler. Ben de sürekli eskileri hatırlayıp duygulanıyorum. "Keşke o zamanlara geri dönebilsek" diyorum.

hocam bu arada ben şöyle bir taktik yapıyorum biraz değişik ama eski yıllara geri dönmeye çalışıyorum mesela oyun oynayacaksam özlediğim yılda popüler olan bir oyunu oynuyorum sizede öneririm

Hocam kim eskiyi özlemiyor ki. Mahalle maçları, internet kafede akşama kadar wolfteam... İyi arkadaşlıklar. Platonikler... Bakıyorum da, eski daha güzelmiş

Yeni konular

Geri
Yukarı