Sürekli eskileri özlemek

Ben çocukluk zamanımı ve 2019'dan önceki hayatımı çok özledim. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Çocukken mahalle maçını vb şeyleri, sonrası Metin2 ve Shaiya'da çar kasıp sabahladığım, 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim. O teneke kutudaki zevki şimdiki iyi bir sistemde bile alamıyorum. Sürekli eskileri özlüyorum bunu nasıl düzeltebilirim?
Usta bence eskileri düşünme hayatını yaşa 5 sene sonra da şimdiki hayatı özleyeceksin.

Bu halen devam ediyor ve geçmedi destek almaya başladım umarım geçer.
Hocam sık sık yaşadığım bir durum. Bastırınca çok çaresiz hissediyorum, konuya da yine o anlardan birinde denk geldim. Örneğin sağanak yağmurlu bir günde oynadığım sisli Silent Hill oyunu geliyor aklıma. Salepin güzel kokusu eşliğinde camdan limana doğru bakmak ve yağmurun bastırması gibi şeyler. Ama sonra sadece o zamanı özlediğimi anlıyorum. Şu an mutlu olmadığımızın da bir belirtisi. Maalesef geri dönmüyor zaman ve elimizden bu konuda bir şey gelmiyor.

Ben çocukluk zamanımı ve 2019'dan önceki hayatımı çok özledim. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Çocukken mahalle maçını vb şeyleri, sonrası Metin2 ve Shaiya'da çar kasıp sabahladığım, 2-3 saat uyku ile okula gittiğim zamanları çok özledim. O teneke kutudaki zevki şimdiki iyi bir sistemde bile alamıyorum. Sürekli eskileri özlüyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

Zamanınızla elle tutulur işler yapın. Zamanınız çöp olmasın yani. İyi mi yapmışım diyeceğiniz şeylere yönelin mesela. Sosyalleşmek de iyi gelebilir.

Merhaba kral biraz geç yazıyorum kusura bakma. Her ne kadar bende geçmişi çook özlesemde geleceğimize bakmak gerekiyor. Sürekli geçmişte kalırsan geleceğin olmaz diye bir laf var ne yazık ki. Ama zamanında güzel şeyler yaşadığın için şükretmelisin bence, çünkü gelecek nesiller bunu yaşayamayacak en azından bizim güzel bi geleceğimiz olmayabilir ama biz güzel bi geçmiş yaşadık. 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı