GeForce 540M Sökülüp Çıkartılamaz Hatası

thanatoos

Kilopat
Daha fazla  
'Nvidia GeForce GT540M çıkarılabilir olmadığından, sökülüp çıkartılamaz.
Arkadaşlar bilgisayarım her oyunda bu hatayı alıyorum. Mavi ekran hatası alıyordum. Ekran kartını güncelledim şimdi de oyuna girdikten 3-5 sn. sonra oyundan atıp bu hatayı veriyor ve hiç bir oyun açılmıyor. Yardım ederseniz sevinirim. Yazım yanlışı olabilir lütfen banlamayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sorun bende de oluyor 1 yıldır uğraşıyorum çözüm bulamadım
Dostum ben güncellemeyi geri aldığımda düzeliyordu.Fakat bu seferde mavi ekran veriyor.O yüzden Nvidia'yı devre dışı bıraktım. HD Graphics 3000 ile idare edecem yaz kadar. Ben ne denediysem çare olmadı valla.

bilgisayarda nvdianın drivers larından bu ikisini değiştirdiğimde oyunun başında çıkan bu hata dah sonraları çıkmaya başladı yaklaşık yarım saat sonra bu hatayı verdi

Dosya Ekleri

• sss.png
    sss.png
    461,7 KB · Görüntüleme: 594
En son ne zaman mavi ekran yada başka hatalar almıyordun hatırlıyorsan o dönemden önce çıkmış bir driverı indirip kurun evet güncel driver olmadığı için belki performans kötü olabilir ama HD Graphics 3000 i kesinlikle geçer.

En son ne zaman mavi ekran yada başka hatalar almıyordun hatırlıyorsan o dönemden önce çıkmış bir driverı indirip kurun evet güncel driver olmadığı için belki performans kötü olabilir ama HD Graphics 3000 i kesinlikle geçer.
Neredeyse çoğu sürümü denedim. Betaları bile denedim ama çözüm olmadı.

Bilgisayarınızda 540M olduğuna göre garantisi yoktur diye tahmin ediyorum. Sorun donanımsal olabilir o zaman size yardımcı olamam. Hata mesajı dikkatimi çekti daha önce bilgisayarınızı düşürdünüz mü?

Mavi ekranı ilk bilgisayarı aldığım zamandan beri alıyordum. O zaman garanti işini pek akıl edemedim. Evet bilgisayarı baya düşürdüm. Ama onla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Ve bu arada "çıkarılabilir olmadığından" hatasını driverden sonra olmuştu. Driveri geri çektiğimde düzeliyordu. Ama bu seferde mavi ekran hatası devam ediyordu.

Keşke size yardım edebilsem ama bilgisayar uzmanı değilim keşke zamanında garantiye yollasaydınız. Size önerebileceğim tek tavsiye bilgisayardan anlayan birine baktırmanız olacak ama şunu söyleyeyim tamirciye vermeden önce içini kendiniz bir açın ve belirli parçalara işaret falan koyun malum bazı teknik servisler bilgisayarın içini boşaltıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı