GeForce Now neden bu kadar abartılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten şuan çoğu kaliteli üst düzey oyun gelmesi biraz garip olur bir kitle oluşunca büyük çaplı her oyun gelecek ve amacı 10 bin TL'ye bilgisayar alamayacak insanların ortalama 1.5 bin liralık bir bilgisayar ve iyi bir internet ile oyunları oynatması bence gelecekte bilgisayar toplama işi bitecek (oyuncular için render vb. yapan iş için gereken kişiler yine de toplayacak).

Seni bilmiyorum ama biz ülke olarak fakiriz kardeşim. Fas-fa-kir. Çoğumuzun bırak sistemi o dediğin hizmete ulaşacak interneti bile yok ulaşabilenlerinse azımsanmayacak kısmı stabil değil.

İnternetim iyi ama bilgisayar kötü diyenler için oluşturlan bence çok mantıklı bir sistem.

Kalitesiz, AAA oyunların çoğu yok. TR sunucusu açılacak diye övmekten yedi bitirdiler. Oyunlara TR yama, mod kurulumuna izin verilmiyor. Ben anlamadım bunun neden bu kadar abartıldığına 🤣
Gayet güzel bir sistem ultrada 60 fps Türkçe yamadan iyidir

Teknoloji ilerliyor ve uygulaması, hayata geçirilmesi zor olsa da kullanıcının hayatını son derece kolaylaştıran yenilikler üretiliyor. Üstelik bu çalışmalar, kullanıcının, ilgili tüketim kanadında seçeneği olan öncellerine (konsol almak, pc toplamak vs.) göre çok daha ucuz maliyetlerle hemen hemen aynı hizmeti almasını sağlıyor. Hatta ilgili sektörün geleceği olarak görülüyor ve piyasayı şekillendirecek yeni yöntemin bahsi geçen servis türü olacağı açıkça öngörülüyor.
Günler geçip insanoğlunun teknolojisi gelişirken bir yerlerde bir Türk genci:
"Oyun yoh la mod indiremiyorum bu ne b*k!"

Çünkü herkesin ultra 1080p oyun oynatacak bilgisayar alacak parası yok.
Bu sistem çok parası olup bilgisayar alabilenlerin değil, parası olmayan dar gelirlilerin işine yarıyor. Ülke gerçeklerinden bu kadar uzak olmanın anlamı yok. Ekşi sözlükte de biri çıkıp "bu ne kardeşim 4k oynatamıyor bile, bu sistem çöp" diyor. Gerek yok bunlara.

Çalışan bir sistem ile çalışabilecek bir sistem arasında insanların yaklaşımlarında duygusal farklar var. GeForce Now sistemi halihazırda benim görüşüm çalışan bir sistem kesinlikle değil. Türkiye sunucuları açıldığında da çalışan bir sistem olmayacak. Fakat çalışabilecek bir sistem yani gelecek vaat ediyor bu sebeple abartılıyor. İnsanların çok yoğun bir talebi var ve bunu karşılama ihtimalleri abartılmasındaki en büyük sebep. Yurt dışı versiyonunu ilk zamanlarında test etme şansım olmuştu berbattı. Türkiye sunucularında Technopat ekibinin testi var orada da berbat. Bu iş altyapıda ciddi ilerlemeler kaydedilmedikçe kişisel bilgisayarlarımızın deneyim seviyesine erişemeyecek. Olacakları size söylüyorum, Türkiye sunucuları açılacak ilk ay yoğun talepten ötürü çökecek. İlerleyen aylarda sunucuların kapasiteleri artırılacak ve bu sefer de oyuncular sistemin verimsizliğini görüp aboneliklerini yenilemeyecek ve sistemden zarar etmeye başlayacaklar. Muhtemelen Türkiye sunucuları ya askıya alınacak ya da kapatılacaktır.

Fakat emin olduğum tek şey ilerleyen yıllarda oyuncuların tamamıyla bu sistemlere yöneleceği yönünde. Umarım yanılırım, umarım bir mucize olur da 2021 yılı içerisinde herkesin beklentilerini karşılayabilirler. Fakat Turkcell ile bir yere varabileceklerini hiç sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı