Geleceğin insanları bu tarihe tiksintiyle bakacaklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bitki niye yemiyorsun? GDO kullanmak da nedir? Komplo teorisi mi görüyorsun izlediğin videolarda? Bilgisayarı bırakmakla başlayabilirsin doğallaşmak istiyorsan. Madem karşı çıkacaksın mantıklı bir şeyle çık bari.
Ben dogallasmak istemiyorum et yiyorum zaten ama sen aşırı yapaylaştırıyorsun. Keyfi olmadıkça hayvanı kesip yemek normal bir şey keyfi olması sıkıntı bunun için yapay et vs. Değil zihniyetin değişmesi gerekir.

Hiç kaz tüyü montunuz oldu mu? Evet biraz ilginç bir soru ama benim oldu. Oldukça sıcak tutuyordu ve uzun yıllar boyu kullandım. Şöyle güzel bir et yemeği yediniz mi? Yediğinizi tahmin ediyorum. Et önemli bir besin kaynağıdır ve insanların büyük çoğunluğu bunu yer. Aynı şekilde süt de öyle... Peki hiç bunların nasıl elde edildiğini düşündünüz mü? Elbette düşündünüz. Kaz tüyü kazlardan alınır, etler hayvanlardan gelir. Sütler ineklerden gelir... Bundan bahsetmiyorum, gerçekten nasıl elde edildiğini görmek ister misiniz? Buyurun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vegan değilim ama geleceğin baskın düşünce akımı veganlık olacaktır. Biz nasıl ki geçmişte Afrikalı köle ticaretlerine tiksintiyle bakıyorsak, gelecekteki insanlarda öyle bakacak. Evet geçmişte belki besin sıkıntısı vardı ve zorundaydı insan, ama şimdi öyle değil. Bu yaptıklarımız sadece keyif uğruna yapılmış sadistliktir. Bakın bir deney faresinin korkunç deneylere sokulması sadistlik değildir, çünkü önemli bir amaca hizmet eder. Ama bu öyle değil, bu tamamen bizim keyfimiz için. Hayvansal ürünler olmadan hayatınıza sağlıklı bir biçimde devam edebilirsiniz. Aynı şekilde giysileriniz için de hayvanlara ihtiyaç yoktur.

Büyük ihtimal çoğunluk kısa bir rahatsızlık duyup ertesi gün hayatına devam edecek. Ama unutmayın, bunlara sebep olan bu şirketler bizlerin uyuşmuş zihinleri sayesinde varlar ve her geçen gün yeni zihinleri uyuşturmaya devam ediyorlar...
Bitkilerde canlı yemeyin.

Hayvanlar birbirlerini sevmediğinden değil, yaşamak istediklerinden dolayı öldürür. Bundan önce de yaşamak için insanlar hayvanları öldürüp yediler, şimdi de öyle. Biz et gibi protein deposu bir besinden mahrum kalırsak ileride çok sağlıksız insanlar yetişecektir.
Yanılıyorsunuz, öncelikle şu an yaşamak için ete ihtiyacınız yok. Ve sağlıklı yaşamak için de ete ihtiyacınız yok hatta etin vücudunuza bir çok zararı vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda türkçe altyazı mevcuttur.
Bitkilerde canlı yemeyin.
Bitkiler biyolojik olarak bir bilince sahip değil ve bu yüzden de acı çekmiyorlar.

Geleceğin insanları belki de var olmayacaklar, ayrıca hayvan sömürüsünün biteceğini sanmıyorum. Yenen hayvanlar değil de önce sokaktaki kedi köpek gibi şiddet gören hayvanları koruma yoluna gidileceğini düşünüyorum.

İnsanlar et gibi protein deposu bir besinden mahrum kalırsa ileride çok sağlıksız insanlar yetişecektir.
Defalarca direkt hayvanı öldürmek yerine yapay et tüketilmeli dedik. Ama önceki sayfaları okuyan kim...

Zaten öyle. Vücudumuz adapte değil o virüslere. Mesela, grip bizim için çok normal bir şey. Ama yanılmıyorsam Afrika'yı keşfetmeye giden gemilerden birinde grip olan birisi vardı. Bu yüzden Afrika yerlilerine de bulaştı ve binlerce kişi öldü. Bizim için de aynı şey geçerli.

Bu koşullarda bir cinayettir.

Sayfalardır yapay etten konuşuyoruz.
Peki, herkesin sözünü resmen cımbız ile çekercesine çekerek ona cevap veriyorsanız ben de öyle yapayım.

Bu yaptıklarımız sadece keyif uğruna yapılmış sadistliktir. Bakın bir deney faresinin korkunç deneylere sokulması sadistlik değildir, çünkü önemli bir amaca hizmet eder. Ama bu öyle değil, bu tamamen bizim keyfimiz için. Hayvansal ürünler olmadan hayatınıza sağlıklı bir biçimde devam edebilirsiniz.
Şimdi madem hiçbir hayvan ölmesin istiyorsunuz; o zaman kobay farelerini, maymunlarını, kedi ve köpeklerini de 250.000 imza toplayarak küresel ısınmaya karşı geldiğiniz gibi imza toplayarak bu eziyetten kurtarın. Bazen bilimsel deneyler yıllar sürüyor, kaç tane kobay hayvanı ölüyor?

Aynı şekilde, bu yediğimiz hayvanlar da bir amaç için varlar. Yapay et deyip duruyorsunuz ama bir süre sonra türlü türlü zararları hakkında konuşacak belki de gelecekteki insanlar?

Bitkiler biyolojik olarak bir bilince sahip değil ve bu yüzden de acı çekmiyorlar.

Defalarca direkt hayvanı öldürmek yerine yapay et tüketilmeli dedik. Ama önceki sayfaları okuyan kim...
Sayfaları okudum. Yapay et tüketelim haydi. Nerede yapay et? Bana yapay et bulun, sonra konuşuruz bunları. Yapay etin faydalarını ve zararlarını yazın ve sonra konuşalım bunları.

Ama bunları düşünen kim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı