Gelişmiş ülkeler neden hafif sistem tercih ediyor?

Galiba doksandan vurma diye alıntıladığım bu cümleye derler.
Bu kadar olumlu ve bilgilendirici yorumlar geleceğini doğrusu tahmin etmemiştim
Açtığım konunun tahminimden daha önemli olduğunu sizin ve Maty Friedman arkadaşımızın yazısından sonra daha iyi anlıyorum.
Ey ki de bu yorumu yazdınız, bana bundan 11 yıl önce bilgisayar ile ilk tanıştığımda cesaret ile birlikte yaşadığım korkuyu hatırlattınız.
Evet dediğiniz gibi bilgisizlikten ve yoksulluktan kaynaklanan korku denen olay bizi her konuda engelliyor. Acaba bozar mıyım korkusu cidden hayatımızı alt-üst ediyor, arayışımızı dahi kısıtlıyor. Öyle ki, bilgiye son derece aç olduğumuz halde kendimizi bilgi ile doyurmak yerine açlığımızı bastırma durumunda kalıyoruz.
Teşekkürler JetWarker, müthiş bir tespiti yaşayarak anlatmış olmanız diğer okuyanlar için bir ders niteliğinde. Neyse ki, GNU/Linux gibi içine özgürce dalacağımız bir ortam var.
GNU/Linux kullanmıyorum onu yaşıyorum sloganını doğrulayan yorumlarınız için sonsuz teşekkürler.
Hocam korkudan ziyade bir de bizim ülkemize has olan haterlar sürüsü var.
Linux'u araştırmaktan bile aciz olup Linux'a söven arkadaşlar var.
Ulu derecede fanboy olan insanlar da var yani aramızda her ne kadar korkanlardan az olsalar da.
Ben size konuyu atayım siz okuyun isterseniz.
İbretlik bir konu resmen.
Attığım yerden itibaren.

@Conficker Belasi hocam da geldi tamam, artık parti başlasın :D.

Son düzenleme:
Yurt dışındaki Reddit forumları ve genel teknoloji forumları bize göre çok fazla (Technopat ve SDN dışında forum yok memlekette), bu da forumlara ve Reddit'e talep olduğunu gösterir.

Yurt dışında kastınız İngilizce ise komik bir mesaj.

Geri
Yukarı