Hangi DE tercih ediyorsunuz?

i3 kurmaya çalıştım başaramadım Kde'ye döndüm :D.
i3 için buradaki videoya bakarak kurulum yapabilirsiniz. Başlangıç için ideal bir kurulum anlatıyor. 2. ve 3. videosu da var orada da ileri ayarlara değiniyor. Bspwm için de buradaki anlatım ideal. 2. videosunda bspwm'yi kişiselleştirme ve ileri ayarları anlatıyor. Ben oradan yaptım ve açık pencerelerle böyle görünüyor:

Dosya Ekleri

• 1603025770.png
    1603025770.png
    110,2 KB · Görüntüleme: 30
i3 kurmaya çalıştım başaramadım Kde'ye döndüm :D.

Edit: Sanal makine diyorsanız VMware'dan şaşmam :D. Galiba yanlışlık oldu.

@Focal Fossa in dediği videoyu ben de herkese öneriyorum I3WM için. Gerçekten çok başarılı. İlk videoyu izlemeniz yeterli I3WM kullanımı için. Diğer 2 video kişileştirme için oluşturulmuş videolar. Ben kurarken 3 videoyu da izleyip ona göre ayarlamıştım kendi masaüstümü fakat sadece ilk video ile kullanımını öğrenip daha sonrasında hoşunuza giderse kişileştirme işine girişebilirsiniz? Kurulumu da çok basit zaten. RAM tüketimi olsun, rahatlığı olsun inanılmaz memnunum ben. Tek sıkıntısı @gen2 oyunlarda stabil olmadığını söylüyor. Benim bilgisayarım oyun açabilecek kapasitede bir bilgisayar değil, haliyle hangi arayüzü kullanırsam kullanayım oynayamıyorum ve test etme imkanım olmadı. Yine de kullanmanızı öneririm. Eğer kişileştirirseniz görüntüsü de gerçekten çok iyi.
Buradan i3wm, bspwm görünümlerine bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vm'e alışamadım.

Hazırları kurduğun için alışamadın, kendin bir Openbox yaparsan kolay alışırsın, hatta bırakamazsın, füze gibi uçar, kırlangıç gibi konar.:)
Openbox kurmak istersen.
Kod:
sudo apt install openbox

Bu da nasıl yapacağını anlattığım bir yazım.

Hazırları kurduğun için alışamadın, kendin bir Openbox yaparsan kolay alışırsın, hatta bırakamazsın, füze gibi uçar, kırlangıç gibi konar.:)
Openbox kurmak istersen.
Kod:
sudo apt install openbox

Bu da nasıl yapacağını anlattığım bir yazım.

Teşekkür ederim. Denedim ama pek bana göre değilmiş. Sayende az kalsın sistemi break ediyordum. Kdeye devam :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı