Gençler, kendinize gelin!

Makaleler
33
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda söylediklerime tercüman olan birileri var internette.

Her saniye ona buna söylenmek, her şeye kulp bulmak, her şeye bahane aramak yerine çalışın, hayatınızı planlayın, kendinize güvenin, hayallerinizin peşinden gidin. Hayatta olumsuzluklar her zaman olacak, bu olumsuzluklar sizi yıldırmamalı. Eleştiri yapmayın demiyorum tabii ki ama her saniye bunları düşünüp, milletin gözüne gözüne sokup kendinizi de milleti de üzmenin bir manası yok. Suyunu çıkarmanın manası yok.

Instagram'da gezerken "Bizimki de hayat mı be?!" dediğin zaman hayatın bir anda değişmiyor ya da "Dolar çok yüksek ya!" deyip Sosyal'de 10 tane konu açtığın zaman bir anda ülke kurtulmuyor. Bunları düşünüp kendini strese sokacağına "Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?" ya da "İleride bu olumsuzluklardan etkilenmemek için ne yapmalıyım?" diye düşünün.

Tüm gün bilgisayar/telefon başında oturup ona buna sallamaktan, her şeye söylenmekten başka bir işe yaramayan insanların peşine takılmayın! Çalışın, çabalayın, en azından bir şeyler üzerinde kendinizi geliştirin ki geleceğiniz parlak olsun. Ülkede ya da çevrenizde oluşan hiçbir olumsuzluk, sizin geleceğinizi değiştirmeyecek. Geleceğinizi değiştirebilecek tek etmen tamamen sizsiniz!

Önceden de çok linçlendim, isterseniz şimdi de linçleyebilirsiniz. Gerçekleri açıklamakta inat ettiğim için linç yiyeceksem, istediğinizi söylemekte de özgürsünüz, umrumda değil.

Ben de tam bu videoyu izlemiştim, paylaşsam mı paylaşmasam mı diye düşünüyordum.

Çok güzel noktalara değinmiş Mesut Çevik. Ben de dahil birkaç kişi bunları burada söylemeye çalıştı zamanında lakin farklı farklı tepkiler aldık. Sakin kafayla, baştan sona bir izlemek gerek videoyu. :)

Önceden de çok linçlendim, isterseniz şimdi de linçleyebilirsiniz. Gerçekleri açıklamakta inat ettiğim için linç yiyeceksem, istediğinizi söylemekte de özgürsünüz, umrumda değil.

Linçlencek bir şey yok bence. Gününü bilgisayar başında oyunlarla öldüren arkadaşlarım da var, 3. 4. yazılım dilini öğrenen, biriktirdiği paralarla hobilerini devam ettiren arkadaşlarım da.

İkisinin de kendi tercihi ve ikisi de gelecekte kendi tercihlerinin ekmeğini yiyecek. :)

Artik boyle motivasyon konulari acanlara deli gozuyle bakmayan var mi? Asiri pozitif enerji bir yerden sonra bayiyor artik, Instagram ve YouTube influencerlarinin zenginlik icinde yuzup bize salak sacma motivasyon videolari cekmelerinden biktim harbiden. Bilmiyorlar ki evde tek maas ile gecinmenin artik imkansiz oldugunu, bilmiyolar ki insanlar dolar yuzunden hobilerini yapamayip mutsuz olduklarini. Saniyorlar ki biz paramiz yok, sevgilimiz yok diye uzgunuz fakat bilmiyorlar ki haberlerde cikan intihar, cinayet olaylari bile bizi hayattan sogutmaya yetiyor.

Çok haklısınız. Internette sürekli fakirin yüzü gülür mü diye gezen aptal bir tayfa var.

Artik boyle motivasyon konulari acanlara deli gozuyle bakmayan var mi? Asiri pozitif enerji bir yerden sonra bayiyor artik, Instagram ve YouTube influencerlarinin zenginlik icinde yuzup bize salak sacma motivasyon videolari cekmelerinden biktim harbiden. Bilmiyorlar ki evde tek maas ile gecinmenin artik imkansiz oldugunu, bilmiyolar ki insanlar dolar yuzunden hobilerini yapamayip mutsuz olduklarini. Saniyorlar ki biz paramiz yok, sevgilimiz yok diye uzgunuz fakat bilmiyorlar ki haberlerde cikan intihar, cinayet olaylari bile bizi hayattan sogutmaya yetiyor.
Peki çözüm ne? Çalışmak, başarılarınızı katlayarak beyin göçü yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı