Geniş SSD Seviye Listesi

@Astroscott Hi-Level Ultra ile Gigabyte SATA SSD tamamen aynı kontrolcü, bellek ve katmana sahip. Peki neden Hi-Level daha düşük puanlı? Acaba NAND modelleri mi farklı?
Daha az NAND çipi var muhtemelen. Çok sorun çıkartan bir model olduğu için daha kötü bir sınıfa koydum.

Samsung SSD'ler genel olarak iyi galiba. @hakan yaeger
Şu ana kadar hiç kötü Samsung SSD görmedim. İlk olarak SSD 830 modelini kullanmıştım Samsung'un. Dönemine göre çok iyiydi. Adamlar bu işe yıllarını vermişler. 2003'ten beridir en iyi NAND üreticisi olduklarını bile iddia ediyorlar yani. Eskiden HDD'de üretirdi Samsung. Daha iyi SSD üretmek için HDD işini Seagate'e sattı adamlar. Ondan sonra yürüdü gitti Samsung. :D

Samsung SSD'ler genel olarak iyi galiba. @hakan yaeger
SSD Master bunu beğenmedi.

Şu ana kadar hiç kötü Samsung SSD görmedim. İlk olarak SSD 830 modelini kullanmıştım Samsung'un. Dönemine göre çok iyiydi. Adamlar bu işe yıllarını vermişler. 2003'ten beridir en iyi NAND üreticisi olduklarını bile iddia ediyorlar yani. Eskiden HDD'de üretirdi Samsung. Daha iyi SSD üretmek için HDD işini Seagate'e sattı adamlar. Ondan sonra yürüdü gitti Samsung. :D
Ne kadar ekmek, o kadar köfte. :)

Ne kadar ekmek, o kadar köfte. :)
Yani Samsung biraz da bu felsefeyi benimsemiş. :) Düşük bütçeye 2015 yılından beridir SSD çıkarmıyor adamlar artık. Düşük bütçeye en son 2015 yılında bir SSD çıkardılar. Samsung 650 Basic diye plastik kasa, DRAM'siz bir modeldi. Ondan sonra başka giriş seviyesi bir SSD çıkarmadılar. Hep üstlere oynuyor Samsung sadece.

Yani Samsung biraz da bu felsefeyi benimsemiş. :) Düşük bütçeye 2015 yılından beridir SSD çıkarmıyor adamlar artık. Düşük bütçeye en son 2015 yılında bir SSD çıkardılar. Samsung 650 Basic diye plastik kasa, DRAM'siz bir modeldi. Ondan sonra başka giriş seviyesi bir SSD çıkarmadılar. Hep üstlere oynuyor Samsung sadece.
120 GB bir 860 EVO, 870 EVO falan görmek isterdik.

120 GB bir 860 EVO, 870 EVO falan görmek isterdik.
120 GB artık ölüyor hocam yavaş yavaş. Türkiye'de 120 GB çok fazla tercih edilse de alım gücü yüksek ülkelerde 120 GB SSD alan kimse yok. Zaten 500 GB 870 EVO'yu adamlar 65 dolara falan alıyorlar. Ne yapsınlar 120 GB'ı. :) Samsung o yüzden 120 GB SSD üretmiyor artık. Nasıl günümüzde 64 GB SSD kalmadıysa gelecekte de 120 GB SSD kalmayacak.

Geri
Yukarı