Gentoo /boot doesn’t like an EFI partition sorunu

G yi küçük yapmıştım yazım denetiminden olmuş. Ve ben diğer dağıtımlarda da aynı hatayı alıyorum birini düzeltsem hepsi düzelir mi?
Grub ile alakalı bir sıkıntı, Pop_OS isosu ile deneyin. Gentoo kurulum medyasına GRUB indirmediğin için olmaması normal anlık boşluğuma geldi pardon.

Daha yeni indi ISO maalesef 2 GB'lık ISO'yu Linux 20 dakikada indiriyor Win 1 saat.
Daha yeni indi ISO maalesef 2 GB'lık ISO'yu Linux 20 dakikada indiriyor Win 1 saat.

Olmadı ISO Pop!_OS yükliycem.
@Ali998
Grub-install: Warning: This GPT Partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible.
Grub-install: Warning: Embedding is not possible. GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
Grub-install: Error: Will not proceed with blocklists.
Olmuyor bu hatayı veriyor.

@Ali998
Grub-install: Warning: This GPT Partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible.
Grub-install: Warning: Embedding is not possible. GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
@Ali998 şimdi o hata düzeldi ama grub-install: error: /mnt doesn't look like an EFI partition. bu var.

Olmadı ISO pop! _os yükliycem.
@Ali998
Grub-install: Warning: Embedding is not possible. Grub can only be installed in this setup by using blocklists. However, blocklists are unrelıable and their use is discouraged.

@Ali998 şimdi o hata düzeldi ama grub-install: Error: /mnt doesn't look like an EFI Partition. Bu var.

Oldu ama bu seferde devam etmek için kernel yüklemelisiniz dedi oysa ben yükledim.
@Ali998 hata tam olarak bu.

Dosya Ekleri

• DB58338B-347C-4E2C-9063-6BC1FC6A339E.jpeg
    DB58338B-347C-4E2C-9063-6BC1FC6A339E.jpeg
    232,7 KB · Görüntüleme: 18

@Ali998

@Ali998 şimdi o hata düzeldi ama grub-install: error: /mnt doesn't look like an EFI partition. bu var.

Oldu ama bu seferde devam etmek için kernel yüklemelisiniz dedi oysa ben yükledim.
@Ali998 hata tam olarak bu.
Var olan mesaj üzerine yapılan değişikliklerde bildirim gelmiyor görmedim pardon. Hmm galiba sizi yanlış yönlendirdim, /mnt kısmını EFI bölümüne bağlayacaktınız. Bir daha yapın Pop_OS isosundan. Ama bu sefer /mnt'ı EFI bölümüne bağlayın, çok pardon bu arada. Kernel, EFI bölümünde olur o yüzden kernel yok diyor.

Var olan mesaj üzerine yapılan değişikliklerde bildirim gelmiyor görmedim pardon. Hmm galiba sizi yanlış yönlendirdim, /mnt kısmını EFI bölümüne bağlayacaktınız. Bir daha yapın pop_os ISO'sundan. Ama bu sefer /mnt'ı EFI bölümüne bağlayın, çok pardon bu arada. Kernel, EFI bölümünde olur o yüzden kernel yok diyor.

Bir şey soracağım / bölümünü nereye bağlamalıyım umount olarak gözüküyor.

Geri
Yukarı