Gentoo Linux Kurulumu

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Bu sefer de Gentoo kurmak istiyorum fakat beceremedim. İlk başta patladım yani. LIVEDVD olarak yazdırmaya çalışmıştım, @gen2 hocam direkt live olarak yazdır dedi. Stage3'ü indirdim, diski hazırladım fakat şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. İnternette de bulamadım nedense, yardımınızı rica ediyorum. Bir de sanırım kurulumda ad Wi-Fi bölümünde yine patlayacağım, onu da anlatırsanız çok sevinirim. :)

@gen2 @Ali998 @433815 @Syntax Error

Tamamdır çözdüm. Onaylanmasına gerek yok, sağ olun. :)

Son düzenleme:
Hocalarım merhaba. Bu sefer de Gentoo kurmak istiyorum fakat beceremedim. İlk başta patladım yani. Lıvedvd olarak yazdırmaya çalışmıştım, @gen2 hocam direkt Live olarak yazdır dedi. Stage3'ü indirdim, diski hazırladım fakat şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. İnternette de bulamadım nedense, yardımınızı rica ediyorum. Bir de sanırım kurulumda ad Wi-Fi bölümünde yine patlayacağım, onu da anlatırsanız çok sevinirim. :)

@gen2 @Ali998 @433815 @Syntax Error

Tamamdır çözdüm. Onaylanmasına gerek yok, sağ olun. :)

Bir şey olursa gen2 hocamı etiketlerseniz müsait olunca yardımcı olur.

Hocalarım şimdi bir sorum daha çıktı. Bu rehberler vs. hep 2015'ten kalmaymış. Arşivler de değişmiş. Şimdi ben LIVEDVD üzerinden Stage 3 indirmeye çalışıyorum fakat tar.bz2 istiyor ama arşiv tar.xz. Ne yapmalıyım burada? Takılıp kaldım.

@gen2 @Syntax Error @Ali998 @433815

Bu arada live ortamdan kuracaktım fakat beceremedim, ben de LIVEDVD'den kurayım dedim.

Bu arada Gentoo'nun kendi sitesini anlayamadığım için başka bir siteden ilerledim, USB'ye yazarken falan hiç ellememiştim onu.

Şu an Stage 3'ü açıp portage kısmının conf dosyasını ayarlamam lazım.

Son düzenleme:
Hocalarım şimdi bir sorum daha çıktı. Bu rehberler vs. hep 2015'ten kalmaymış. Arşivler de değişmiş. Şimdi ben lıvedvd üzerinden stage 3 indirmeye çalışıyorum fakat tar. BZ2 istiyor ama arşiv tar. Xz. Ne yapmalıyım burada? Takılıp kaldım.

@gen2 @Syntax Error @Ali998 @433815

Bu arada Live ortamdan kuracaktım fakat beceremedim, ben de lıvedvd'den kurayım dedim.

Bu arada Gentoo'nun kendi sitesini anlayamadığım için başka bir siteden ilerledim, USB'ye yazarken falan hiç ellememiştim onu.

Benim bildiğim tar.xz dosyaları da oluyor. Gentoo Linux amd64 Handbook: Installing Gentoo - Gentoo Wiki şu siteden bakın kuruluma. Yani girmemeniz gereken birkaç komut var ama anlarsınız zaten.

Son düzenleme:
sudo emerge --verbose genkernel
Çıktı nedir?
H-hocam, 3 saat uğraştıktan sonra Gentoo'yu kuramadım, üstüne Windows 10'un EFI bölümünü sildim. 1-2 saate tekrar deneyeceğim, bir sorun olursa yazarım. Bir de bu el kitabı çok karışık, nasıl anlayacağım ben yapmam gerekeni? :D

H-hocam, 3 saat uğraştıktan sonra Gentoo'yu kuramadım, üstüne Windows 10'un EFI bölümünü sildim. 1-2 saate tekrar deneyeceğim, bir sorun olursa yazarım. Bir de bu el kitabı çok karışık, nasıl anlayacağım ben yapmam gerekeni? :D

Yeni EFI bölümü mü yaptınız? Dual Boot yaparken yeni EFI bölümü gerekmez veya EFI bölümü formatlanmaz aksi takdirde içindeki her şey:

D42304FD-7DEE-45EE-BF73-F593CBCF1A12.gif

Yeni EFI bölümü mü yaptınız? Dual Boot yaparken yeni EFI bölümü gerekmez veya EFI bölümü formatlanmaz aksi takdirde içindeki her şey:

Eki Görüntüle 1010531
Hocam iyi gidiyoruz, kerneli de başardım, şimdi modülleri indiriyor sanırım. Fakat bir şey sormak istiyorum, Gentoo Arch tabanlı mı? Çünkü bir sürü Arch dosyası kurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı