Geometri çalışırken not alınmalı mı?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Geometriye 0'dan başladım. Videoyu izleyip kitaptan soruları çözüyorum ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat not tutmuyorum sadece hocanın çizdiği şekilleri çizip, soruyu okuyup kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra hocadan izliyorum yani defteri not için değil sadece işlem için kullanmış oluyorum.

Örneğin doğru açı 180 derecedir gibi notlar yazmıyorum, aynı şekilde matematikte de sıfırım ve onda da aynı şekilde yapıyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum? Defterden bir fotoğraf attım, hızlı yazdığım için şekiller ve yazılar biraz kötü olabilir.

IMG_20220127_220154.jpg

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @Yszuf @264523

Son düzenleme:
Yaptığın öyle yanlış bir şey değil, soruları kendin yazıp çözdüğünden aklında daha fazla kalır ama bir yerde nasıl yapıldığını unutursan kontrol etmek için defterde bilgiye ulaşamayabilirsin. Bana kalırsa o bilgileri sayfaların aralarına en azından birkaç tane yaz, daha kolay hatırlamanı ve unutmamanı sağlar.

Geometriye 0'dan başladım. Videoyu izleyip kitaptan soruları çözüyorum ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat not tutmuyorum sadece hocanın çizdiği şekilleri çizip, soruyu okuyup kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra hocadan izliyorum yani defteri not için değil sadece işlem için kullanmış oluyorum.

Örneğin doğru açı 180 derecedir gibi notlar yazmıyorum, aynı şekilde matematikte de sıfırım ve onda da aynı şekilde yapıyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum? Defterden bir fotoğraf attım, hızlı yazdığım için şekiller ve yazılar biraz kötü olabilir.

Eki Görüntüle 1286817
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @Yszuf @264523
Bakkal defteri gibi not alınacaksa alınmamalı. Geometride nota ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Zaten çok anormal bir soru tarzı görürsen nadir çıktığı için not edersin. Onun haricinde test çözerek zaten aklında kalır. Ama yeni başladım dediğin için düzenli bir şekilde yazabilirsin.

Geometride sıfırdan bir şeyler öğrendiğin için not tutarak çalışmak daha akılda kalıcı olur.

Formülleri ve şekillerin kurallarını not alman soru çözmede sana yardımcı olur. Başlangıçta soru çözerken aldığın notlara bakarsın, daha sonra bir bakmışsın onlara ihtiyaç duymadan çözebiliyorsun. Bu tarz formül ve kuralları olan derslerde (geometri, matematik, fizik vb.) ufak notlar almak her zaman işe yarar.

Geri
Yukarı