Gerçekten kader ironik mi?

Mr. DarkTech

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amerika / Las Vegas / Bellagio
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: i5 12400F
Motherboard: Asus prime H610-D
GPU: XFX SWFT RX6600
Meslek
ATARİYST
Bu normalde merak ettiğim bir konu değildi aslında ama çok sevdiğim bir kötü adam vardır sonic evreninde ve adı Mephiles the Dark.

Kendisinin şöyle bir repliği var:
MEPHİLES.gif

"Oh, how ironic fate can be! Ah, kader ne kadar da ironik!" diyor bu sahnede lakin bu sahne normalde biraz daha uzundu ve repliği daha farklıydı.

Orjinal replikte şu tarz bir konuşma yapıyor:
"Ah, kader ne kadar da ironik? Kader'i komik buluyorum çünkü kaderin efendisi olmak yerine ona boyun eğmeyi tercih ediyoruz"
Sizce mephiles gerçekten haklı mı? Gerçekten kadere boyun eğerek her şeyi kadere mi bağlıyoruz? Kaderin komik olduğundan bahsediyor mephiles ve gerçekten haklı olabilir.

Karakterin daha çok böyle anlamlı repliği var bu tarzda. Merak ederseniz yazabilirim.

"Bu yazı ve replik sadece felsefi bir görüş içerir. Anlamsız din muhabbeti yapmayın"

@Motionless IN White @charm @ChaosBoost @Cruslan @Ellie Williams

Din mevzusuna geçtiği için uzunca açıklamayacağım ancak bence ironik, birçok açıdan insanların inancını kazanmış ve bir o kadar kaderci olup ironi içerikli hayatlar... Gelişmeyi bilene ise kader diye bir şey yok ve haliyle ironi bile geçersiz.

Değil. Kader belirli ve sen de o kadere uyarak gitmiyorsun. Senin yapacağın şey zaten kaderin kendisi oluyor. Yani senin kaderinde var diye onu yapmıyorsun, onu yaptığın için kaderinde oluyor. İşin ironik tarafı kader kavramı değil; kader kavramı dinlerden gelen bir kavram olduğu halde "anlamsız din muhabbeti yapmayın" demeniz.

Kader dediğin meret illüzyondan ibaret, gezegendeki taş parçalarına bakıp "bugün kısmetim kapalı" demekle aynı şey.
İşin ironik olan kısmı bu safsatalara inanılıyor olması.

Hayatın senin ellerinde, kafana sıkıp canını alsan bir cacık değişmeyecek.

Din mevzusuna geçtiği için uzunca açıklamayacağım ancak bence ironik, birçok açıdan insanların inancını kazanmış ve bir o kadar kaderci olup ironi içerikli hayatlar... Gelişmeyi bilene ise kader diye bir şey yok ve haliyle ironi bile geçersiz.

Kader dediğin meret illüzyondan ibaret, gezegendeki taş parçalarına bakıp "bugün kısmetim kapalı" demekle aynı şey.
İşin ironik olan kısmı bu safsatalara inanılıyor olması.

Hayatın senin ellerinde, kafana sıkıp canını alsan bir cacık değişmeyecek.

Kader, karma, enerji... Ne dersen de, hepsi gerçekliği bulunmayan psikolojik bir illüzyondan ibaret. İronik değil, ancak insanların bu kadar boyun eğmesi ve kölesi haline gelmesi oldukça ironik.

Evet kader çok ironik.
Sonic hikayesini bilmem ama Terminator serisinde bence ironik.

Bence normal yaşamda da ironik.:D

Bunlar gerçekten güzel düşünceler.
İşin üzücü tarafı kaldırılan bölümün aslında oyunda olması planlanıyordu ama dini düşüncelere aykırı olduğu ve fazla hayatı sorgulattığı için kaldırıldı.

Bende dediklerinize katılıyorum lakin bu karakterin sözleri gerçekten insanı düşündürüyor şu an dediği söz gibi. İçimde bir arayışa neden oluyor bu replikler.

Kast ettiğim bazı replikleri:

"merhaba bay kirpi gölge ne kadar da şanslıyız değil mi? Birbirimize benziyoruz ama dış görünüş paranın 2 yüzü gibidir. Herkes yazıya yani paranın değerine bakar ama yüz sadece politikacılar içindir."

"ben kötü biri miyim? Yaptığım tek şey konuşmaktı. Aslında hiçbirimiz iyi değiliz herkesin bir rakibi vardır hem de herkesin. Kötü ve iyi herkese farklıdır. Ben sadece konuşan geveze bir şeytanım peki sen nesin?"

@Motionless IN White

Bende dediklerinize katılıyorum lakin bu karakterin sözleri gerçekten insanı düşündürüyor şu an dediği söz gibi. İçimde bir arayışa neden oluyor bu replikler.
Neon Genesis Evangelion ve Pshyco Pass izle gel, aradığın şeyi bulursun.

Geri
Yukarı