Getiryemek Rezaleti

Selamlar. Bugün yaşadığım bir rezalet olayi anlatacağım. Belki bunlari okuyup da biraz kullanacak kişiler için hazırlık olur.

Öncelikle 3 tane yeğenim acıktiğı için yemek arayışına girdim. Baktim Getiryemek'te Burger'de kupon var. 3'lu hamburger seti patetes vb paketi aldım. Her neyse. 30 dakika geçti, gelen yok. Müşteri hizmetlerine tıklıyorum, onlara ulaşmak 10 dakika sürüyor. Ezberlemişler cümleleri, aynı şeyleri atiyorlar. "restoranta ulaşıyorum bir saniye." ardindan "restorantta yoğunluk var, en yakin zamanda dağıtıma çıkacak." bir saat oldu ve yine aynı olay yaşandı. 1 buçuk saat oldu, yolda yaziyordu. Aradım Getir'i, iptal ettirdim. 20 TL indirim için yeğenlerimin heyecanla balkonda bekledi ve 1 buçuk saat gelmedi. 1 buçuk saat soğuyan şeyi bana getirecekler. Müşteri hizmetleri de rezaletin ötesi, bundan sonra Yemeksepeti indirim veriyoruz diye siparişi getirmiyorlarmış. "getir bir mutluluk" sloganlari atiyorlar. Daha siparişi getiremıyorlar. :D

Hocam belki siz dağda yaşıyorsunuzdur çünkü ben hep oradan sipariş veriyorum hemen geliyor ayrıca yeğenleriniz bence ev yemeği yemeli.

Hocam belki siz dağda yaşıyorsunuzdur çünkü ben hep oradan sipariş veriyorum hemen geliyor ayrıca yeğenleriniz bence ev yemeği yemeli.
Ahahah aynen kardeşim Gebze dağ zaten.
Ek olarak yegenlerimin ne yiyeceğine siz karisamazsiniz. Anneannem ve dedem vefat ettiği için evini düzenliyorduk. Yemeği nasil yapabilirim ? Bilmediğiniz şeyler var. :)

Net söylüyorum: Zincir fast-food paket servislerini tercih etmeyin. Gidip yerinde yiyin. Zira Elazığ'da ve İstanbul Eyüp'te de iki farklı sipariş verdim. 1 saatten kısa sürede gelmedi ikisi de. Tavsiyem, lokal (yerel) lokanta/fast foodculardan sipariş etmeniz.

Son düzenleme:
Yalnız bu bahsettiğin Getir’in değil bölgendeki Burger King şubesinin hatası. Çünkü siparişi alan, kuryeyle getiren ve indirimi veren Getir değil Burger King. Getir bu konuda sadece aracı o kadar. Burger King’e ulaşıp durumu anlat istersen belki indirim hakkını geri verirler.

Yalnız bu bahsettiğin Getir’in değil bölgendeki Burger King şubesinin hatası. Çünkü siparişi alan, kuryeyle getiren ve indirimi veren Getir değil Burger King. Getir bu konuda sadece aracı o kadar. Burger King’e ulaşıp durumu anlat istersen belki indirim hakkını geri verirler.
Olay indirim değil. Anlamıyorsunuz ürünü zaten istemedim çok yoğun isen çalışan sayısını arttır. Fazla para kazanmak için az kişi çalıştırıyorlar. Benim burada rezalet dediğim yer müşteri hizmetleri destek 0 gidin deneyin hemen bağlanabiliyor musunuz ? Saat 4'de verdim bu saat yemek saati bile değil. 5.30'ta iptal ettim.

Olay indirim değil. Anlamıyorsunuz ürünü zaten istemedim çok yoğun isen çalışan sayısını arttır. Fazla para kazanmak için az kişi çalıştırıyorlar. Benim burada rezalet dediğim yer müşteri hizmetleri destek 0 gidin deneyin hemen bağlanabiliyor musunuz? Saat 4'de verdim bu saat yemek saati bile değil. 5.30'ta iptal ettim.
O konuda tamamen haklısın. Yanlış anlama 20₺’nin peşindesin gibi bir şey demek istemedim. Şikayet et ki genel merkezi o şubeye müdahale etsin. Aynı şekilde Getir’in de bazen sistemi yavaşlıyor bağlanmıyor. Onun da telefon hattı var oraya da aynı şikayeti yapabilirsin. Böylece bir dahaki sefere düzelmesine katkıda bulunabilirsin.

Kabahat Burger King'in Getir'i suçlamınızı doğru bulmuyorum. Burger King şubelerinde genel olarak böyle sorunlar yaşanabiliyor en azından önceki sipariş tecrübelerime dayanarak bu yorumu yapıyorum. 10 kere yemek söylüyorsam 9'u Getir üzerindendir ve şimdiye kadar hiç problem yaşamadım bir şey olduğunda da müşteri temsilcileri aracılığıyla çözülmüştür.

Kabahat Burger King'in Getir'i suçlamınızı doğru bulmuyorum. Burger King şubelerinde genel olarak böyle sorunlar yaşanabiliyor en azından önceki sipariş tecrübelerime dayanarak bu yorumu yapıyorum. 10 kere yemek söylüyorsam 9'u Getir üzerindendir ve şimdiye kadar hiç problem yaşamadım bir şey olduğunda da müşteri temsilcileri aracılığıyla çözülmüştür.
Evet anliyoruz ki buradan ilk yorumu okuyup direk yorum yazmışsın.

Arkadaşlar evet haklısınız restorant sıkıntılı olsun peki. Müşteri hizmetleride mi benim suçum? Bir insan hiç mi bağlanamaz? Ben siparisi yanlışlıkla versem siparişi iptal edemeyeceğim ya. Hadi geçtim bir şey bile soramiyorsun.

Müşteri hizmetleri olmak kolay değil. Yazılan şeyler ezberlenmemiş. Yaptığı iş o. Müşteri hizmetleri bir nevi restoran ile senin aranda aracılık yapıyor. Restoran işe ile iletişime geçmeden nasıl bilgi verecekti merak ediyorum. Çok yoğun saatlerde ve pandemi yüzünden ulaşman zor olabilir.

Geri
Yukarı