Hepsiburada Rezaleti

@StromRS2.0
Aynısını yaşarsanız umarım siz böyle yaparsınız.
Konuya gelecek olursak, çok çok fiyat farkı olmadıkça, üç kuruş fazla verip Amazon tercih ediyorum. Kafam rahat.
Aldığım ürüne indirim oluyor, fiyat farkını iade ediyorlar. Keşke diğerleri de Amazon'un çeyreği olabilse...
Bende öyle yapıyorum ancak internette videolar var bedavaya kitap alma vs. Şimdi bunlar yüzünden politika değiştirmezler umarım.

Okuma yazmam var. Çoğu insan Hepsiburada'nın pazar yerine döndüğünü bilmiyor. Tüm ürünlerin satıcısını Hepsiburada sanıyor. Hepsiburada açılmış ürünü yollamaz. İade edilen açılmış ürünler ise ayrı stokta tutulur incelenir sağlam oldukları taktirde daha ucuz fiyatlara real alıcılar ile piyasaya salınır. Hepsiburada kendi Online olarak satmaz.

Satıcı Hepsiburada neden yazıyor?

Hocam olayın ürünle alakası yok. Adamlar sıfır gibi paketlenmiş iade ürünü bana sattılar. Ürünün içinde kırık kollar, adaptörler, poşet ve kağıt vardı. Bak kırık, bozuk kullanılmış demiyorum. Çer çöp vardı. Durumu anlattım. Olasılığı söyledim ve seri numarasından bu ürün iade ürün olarak tekrar satışa sokulmuşsa önceki alıcı bunları yerleştirmiş dedim. Seri numarası paylaştım.

Amaaaa bana kutu iade şartlarına uymuyor diye işretleyip tarafıma yeniden kargolandı. Satıcısı Hepsiburada. 7 Müşteri hizmetleri aradım. 2 Yetkili ile görüştüm. Hepsi bir karışıklık olmuş olmalı deyip süreci başa sarıyorlar. Olay sizinki gibi eski de değil. 13'ünde yaşandı ve hala sürmekte. Firmaları lütfen güzellemeyin, dostunuz değil, hepsi para için varlar. Umurlarında değiliz.
Hocam g29 direksiyon satın almıştım. Hepsiburada değildi ama hepsiburadanın illaki ilgilenmesi lazımdı. Ürün geldi video bile çektim ürünü açarken sıkıntı çıkmasın diye o zamanlar 6k flndı baya pahalıydı o zamanın parasına göre. 2. Kutuyu çıkarttım çıkarır çıkarmaz g29 kutusunda deformasyon full çöp olmuş kutu gibi bir şey çıktı köşeleri yırtık fln. Aha dedim 2. el sonra dedim hadi bir şans daha açtım g29'un arka kısmında 1-2 tane kılcal çizik içinde pedallar kılcal çizik içindeydi. Sonra dedim kroniktir sıkıntı yok. Kullanmaya devam ettim. Bir süre sonra direksiyonu çeviririrken saçma sapan sesler çıkmaya başlamıştı. Onu programla çözdüm ama bir süre sonra yine çıkmaya başladı, yani dedim ki bu ürün ikinci el. Satıcıya yazdım fotoğraflarını gönderdim iade istiyorum dedim 15 gün geçmemişti. Daha sonrasında ise hepsiburadaya fln da yazdım maalesef dediler ürünü açıp kullanmışsınız ama satıcıyla bi konuşun dedi. Ben satıcıyla konuştum satıcı bana ürünü gönder kontrol edicem eğer ürün 2. else iade ederim değilse geri göndeririz dedi. ürünü bana geri gönderdi 15 gün sonra. Ben tekrar yazdım almıyor musunuz diye adam yok dedi almıyoruz. Peki dedim ürünü maalesef iade almadılar 15 gün geçmemesine rağmen. Zaten ürün bana satıcıya gönderdikten sonra gelene kadar 15 gün süresi doldu.. Bu da böyle bir anıydı. Hepsiburadayla alakalımı bilmiyorum ama keşke hepsiburada yardımcı olsaydı daha sonrasında bu arada bunlar yaşandıktan sonra kullanmaya devam ettim bir süre sonra hevesimi alıp sattım :D

Satıcı Hepsiburada neden yazıyor?

Sevgili dostum burada bu şekilde onlarca konu açıldı açılıyor. Genelde insanlar satıcı kısmına bakmadan hepsiburada yazıyorlar. Çok yakın bir zaman içerisinde aynı şekilde hepsiburada diye açıldı. Satıcısını ısrarla hepsiburada dedi ama siparişin ekran görüntüsünü istediğimizde satıcının aslında hepsiburada olmadığı ortaya çıktı. Bilmeyebilir. Bunda yanlış birşey yok teyit etmesi açısından tekrar bakması için yazıyorum.

Okuma yazmam var. Çoğu insan hepsiburada'nın pazar yerine döndüğünü bilmiyor. Tüm ürünlerin satıcısını hepsiburada sanıyor. Hepsiburada açılmış ürünü yollamaz. Geri iade edilen açılmış ürünler ise ayrı stokta tutulur incelenir sağlam oldukları taktirde daha ucuz fiyatlara real alıcılar ile piyasaya salınır. Hepsiburada kendi online olarak satmaz.

Seni önce allaha sonra konuya havale ediyorum. Durum vahim. Kolay gelsin.

Hocam bu arada size bir tavsiye daha vermek istiyorum, ürünün gönderildiği yere dikkat edin ben biraz uzak tarafsa kesinlikle o ürünü almayıp 100 tl daha fazla istanbulda veya ankarada olan ürünü alırım. Her ihtimale karşı çünkü ürünün kaçak olma ihtimali yüksek oluyor diğer yerlerde veya ürün gelirken hasar alma oranları yükseliyor uzak olunca

Seni önce allaha sonra konuya havale ediyorum. Durum vahim. Kolay gelsin.
Hocam Allah kolaylık versin sorun çözülürse hortlat.

O zamana haklısınız hadi tozlu neyse de insan bi kablo koyar :D
E kablo alsın ben bir sorun görmüyorum (!)

İnsanlar firmaları arkadaşı, dostu, kendilerini kayıran biri sanıyorlar ya acıyorum. Çok bilinçsizce yetişmiş bir milletiz. Markaları, araçları, telefonları, firmaları dostumuz, bizi bizden çok düşünüyor gibi sanıyoruz. Fanatiğiz. Kullanılan ürünün kullanıcısına hatasız, kusursuz ürün kullanıyorum havası var. Yazık. Her şey hak bize.

@NESTER34 kesinlikle müşteri hizmetleri ile konuşmanda benim siparişi arkadaşın gibi anlatabilirsin. Aynı anda 2. kez mağdur etmemek için hassasiyet gösterebilirler. Üzücü bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı