Gezi Parkı olayı neden oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gezi parkı olayı yerine Gezi direnişi denmesini tercih ediyorum açıkçası. Mesele 2-3 ağacın kesilmesinden çok hükümetin Atatürk ilkelerinin ters yönüne gitmesi, buna benzer birçok olay gezi direnişini tetikledi. Hükümet sert müdahale yapmak zorunda kaldı, gezi olayları bitmesine rağmen Devletimiz çatlasanızda patlasınızda AKM'yi yıktık diyor. Gezi olayına benzer bir olay kanalın yapılmasında da olabilir.

Son düzenleme:
Bu konu dün hiç mesaj yazılmadan kilitlenmişti, sonradan neden açıldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk halkının (araya karışan, PKK bayrağı açan, terör propagandacılarından bahsetmiyorum) son ve en büyük protestosu idi.

Bugün ne olaylar yaşanıyor, herkes tepkisiz, medya suskun. Çok güzel işletiyorlar planlarını, çok.

Hükümeti protesto ediyorlardı fakat bazıları polislere küfür etti, otobüsleri, polis araçlarını yaktılar. Türk bayrağını yaktılar. Ülkeye çok zarar verdiler. Protesto böyle yapılmamalı.

Doların bu olaydan sonra değil, yöneticilerin bu olaya karşı takındığı tavırdan sonra tırmanışa geçtiğini düşünüyorum.

BIST 100 yaklaşık %40 değer kaybetti bu da o dönemin koşuluna göre 168 Milyar Liraya denkti. Dolar ilk kez tırmanmaya başladı ve 1.96 TL seviyesini gördü. Ülkeye gelecek olan yabancı yatırımcı sayısı o sene düştü tahminen 13 Milyar Dolarlık kayıp yaşandı. Aynı şekilde ülkedeki yabancı yatırımcı da kaçtı ve bunun sonucunda ülkeden 8 Milyar Dolarlık döviz çıktı. Bunlar hep olayın maddi sonuçları ama sorsan gezicilere ülkeyi herkesten çok düşünüyorlardır. Birileri protesto edilecekse bunun yolu sokakları birbirine katıp, polis ile çatışmak değildir. Sandıktır.

Gezi parkı eyleminin savunucuları ektedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gezi parkı eyleminin savunucuları ektedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gezi parkı olayını anlamayanlar ektedir.
oyun-boyuk-yigen_1686994.jpg

Gezi parkı olayını anlamayanlar ektedir.Eki Görüntüle 718770

Sivil direniş falan falan. Olaylar terör olaylarına döndü. İlk başta gayet masum bir olaydı. Kimse ona bir şey demiyor. Oradaki insanların %90’ı oraya karı kız ayıklama ve bira içmeye gelmişti. Zira olayların ilk günlerin de bir arkadaşım beni de götürmüştü. İlerleyen günlerde iğrençleşen olaylar gördükten sonra kendi rızamla terkettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı