GIBIRNET Geçiş serüveni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bu gün yerel firma olan GIBIRNET firmasına Türknet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda Türknet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
hat değerleri.png
Türkiye sunucu.png
Frankurt.png
gameforce.png
valve sunucu.png

Ne geçiş işleminde ne sıfır kurulumda ücret alınmıyor.

Geçiş işlemi ücretsiz. Turknet'te 99₺'idi :D.
Bu arada mesaja önemli bir güncelleme yazacağım. Mesaj atarsanız sevinirim, ki size bildirim gelsin.

Baştan sona okudum, 10 mbit altyapım ile 16 mbit tarifesine geçicem sanırım. Konu sahibi @mehmetdu'ya teşekkürler. Olabildiğine samimi ve açıklayıcı olmuş.

Ne geçiş işleminde ne sıfır kurulumda ücret alınmıyor.
Bu firma şimdi TT fiber olan her eve internet verebiliyor mu yoksa belirli yerlerde mi var ? Eğer TT Fiber üzerinden şu 100/5 olan tarifeyi 95TL modem dahil olarak alabiliyorsak ben de geçebilirim. Şuan aynı fiyata kullandığım firmada 15Mbps falan teklif ediyorlar. Onu kabul edeceğime sözleşme de yokken bunu denerim 😀

Baktığımda ikamet ettiğim yerde ping değeri 51 görülüyor CS'de. Eğer gerçekten 51 ping ile oynayabilecek isem ben de geçerim.

Baktığımda ikamet ettiğim yerde ping değeri 51 görülüyor CS'de. Eğer gerçekten 51 ping ile oynayabilecek isem ben de geçerim.

Ortalama ping değeri o altyapın iyi ise alırsın o pingi. Benim ise 35 ping diyor ki TT çıkışlarını kullanıyor. 35 ping alıyordum harbiden. Şu an 53 alıyom Türk Telekom sağ olsun.

Evet, bugün sabah internet çalışmıyordu. Saat 12.15 civarında Gıbırnet'e WhatsApp üzerinden bilgilendirme yaptım, talep oluşturuldu.
Saat 13.47'de Türk Telekom'dan arandım ve bana yarım saat içerisinde ekip geleceğini belirttiler.
Saat 15.00'a doğru ekip geldi, 10 dakika sürdü, optik kabloyu iyi yapamamışlar. GPON cihazına optik kabloyu tekrardan kesip taktılar. Sorun çözüldü.

Bu firma şimdi TT fiber olan her eve internet verebiliyor mu yoksa belirli yerlerde mi var ? Eğer TT Fiber üzerinden şu 100/5 olan tarifeyi 95TL modem dahil olarak alabiliyorsak ben de geçebilirim. Şuan aynı fiyata kullandığım firmada 15Mbps falan teklif ediyorlar. Onu kabul edeceğime sözleşme de yokken bunu denerim 😀

Bu bağlantıda şu anda hizmet verdikleri şehirler ve alacağınız ortalama ping değerleri var. Buradan yaşadığınız ile hizmet sağlıyorlar mı bakmanız lazım.
Evet, bugün sabah internet çalışmıyordu. Saat 12.15 civarında Gıbırnet'e WhatsApp üzerinden bilgilendirme yaptım, talep oluşturuldu.
Saat 13.47'de Türk Telekom'dan arandım ve bana yarım saat içerisinde ekip geleceğini belirttiler.
Saat 15.00'a doğru ekip geldi, 10 dakika sürdü, optik kabloyu iyi yapamamışlar. GPON cihazına optik kabloyu tekrardan kesip taktılar. Sorun çözüldü.
Sorunu hızlı çözmeleri güzel olmuş. Problem yine sağlayıcıları değil altyapı kaynaklı olmuş.

Bu bağlantıda şu anda hizmet verdikleri şehirler ve alacağınız ortalama ping değerleri var. Buradan yaşadığınız ile hizmet sağlıyorlar mı bakmanız lazım.

Sorunu hızlı çözmeleri güzel olmuş. Problem yine sağlayıcıları değil altyapı kaynaklı olmuş.
Sorun Türk Telekom ekiplerine ait. Optik kabloyu GPON cihazına tam oturtamamışlar. Bugün geldiklerinde kabloyu kesip yeni uç taktılar.
Ama Gıbır ekibi beklediğimden hızlı yardımcı oldular.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı