GIBIRNET Geçiş serüveni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bu gün yerel firma olan GIBIRNET firmasına Türknet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda Türknet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
hat değerleri.png
Türkiye sunucu.png
Frankurt.png
gameforce.png
valve sunucu.png

Valve sunucusunda evet bir nebze ping artışı bulunuyor. Firmanın söylediğine göre 8 temmuzda hub noktasını değiştirecekmiş. Genel ping olarak dahada düşüş yaşanacağını beyan ediyor. Ayrıca mart 2021 tarihine kadar sabit fiyat garantisi ile 70 TL ye 35 Mbps kullanacağım. Türk net ve Türk telekom fiyatlandırması yanında büyük bir artısı sağladı bana. Valorant oyununda Türknet ile 30-32 ping sabit alırken şu anda 18-20 sabit ping alıyorum. Mükemmel firma yok sonuçta hepsinin birazda olsa kusuru bulunur. 👍
Hocam galiba hala Gıbırnet deneyimliyorsunuz, nasıl? Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı? Ben de yeni internet sağlayıcısına geçmek istiyorum ve türknet, netspeed, gıbırnet üçgeni arasında kaldım :).

Evet hala kullanmaktayım. Bölgemde altyapı problemi ve kapasite problemi olmadığı için hala sorunsuz kullanmaktayım. Altyapınız iyiyse tercih edebilirsiniz. Mayısta tarife fiyatları güncellenecek ve artacak. Önümüzdeki hafta TBTNET firmasına geçip 100 Mbps paketi deneyimlemeyi planlıyorum.

Evet hala kullanmaktayım. Bölgemde altyapı problemi ve kapasite problemi olmadığı için hala sorunsuz kullanmaktayım. Altyapınız iyiyse tercih edebilirsiniz. Mayısta tarife fiyatları güncellenecek ve artacak. Önümüzdeki hafta TBTNET firmasına geçip 100 Mbps paketi deneyimlemeyi planlıyorum.
Sizce beğenmezsek iptal döneminde herhangi bir sıkıntı çıkar mı? İptal etmek istediğimde muhatap bulamamak korkutuyor biraz.

Türknet olsa muhatap bulmak zor oluyor. GIBIRNET’de muhatap bulmak çok kolay. Turuncu forumda,whatsapta ve müşteri hizmetlerinden ulaşmak çok basit hızlıca ulaşabilirsiniz.
Sizce beğenmezsek iptal döneminde herhangi bir sıkıntı çıkar mı? İptal etmek istediğimde muhatap bulamamak korkutuyor biraz.

Türknet olsa muhatap bulmak zor oluyor. GIBIRNET’de muhatap bulmak çok kolay. Turuncu forumda,whatsapta ve müşteri hizmetlerinden ulaşmak çok basit hızlıca ulaşabilirsiniz.
Santral mesafem 84 metre gözüküyor sizinki ne kadardı acaba?

Santral mesafem 84 metre gözüküyor sizinki ne kadardı acaba?
Benimki 10 metre görünüyor. Binaya özel saha dolabı var bizimkinde. Mevcut ISS’deki hat değerlerini paylaşırsanız hat durumu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

TBTNET deneyimlerinizi merak ediyorum. Lütfen beni de bilgilendirin.

Pazartesi geçiş talebi yapacağım. VDSL altyapı ile 100 Mbps paketi turuncu forum kampanyası ile 1 yıl sabit fiyat dahilinde 74.90 TL’ye veriyorlar. Geçiş yapıp test edeceğiz bakalım.
Beklemedeyim. Olmazsa ben de geçeceğim, fiyatlar hiç fena değil.

Pazartesi geçiş talebi yapacağım. VDSL altyapı ile 100 Mbps paketi turuncu forum kampanyası ile 1 yıl sabit fiyat dahilinde 74.90 TL’ye veriyorlar. Geçiş yapıp test edeceğiz bakalım.
Hangi kampanya göremedim ben. Link atar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı