Çözüldü Gigabyte B450 S2H'de Secure Boot açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolga Bora

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar Gigabyte B450 S2H anakartımda Windows 11 kurmak için Secure Boot'u kapadım sonra PC'yi yeniden başlattığımda artık hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Acaba yanlış bir şey mi yaptım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Resim bana ait değil ancak aynı anakart S2H ile orada clr__cmos yazan kısım var 4 adet pin var işte bilgisayarı kapatacaksın güç kablosunu çekeceksin yani düğmeyi falan kapatma değil direk gücü keseceksin ardından açma kapama tuşuna 5 kez falan bas elektrik tamamen gitsin sonra ise o pinlere 5 kuruş 10 kuruş çok fark etmez pinlere değdir 10 saniye falan bekle BIOS pili ile otomatik BIOS sıfırlanması lazım ben böyle sıfırladım.
Acıktı zaten ama Secure Boot devrede değil diyordu bir kapatıp tekrar açacaktım kapattım bir daha görüntü gelmedi.

BIOS sıfırla açılması lazım jumper ile sıfırlarsın BIOS pili işlerine girme direk bir bozuk parayla CLR cmosa değdir 10 saniye falan bekle sıfırlanır ancak yapmadan önce güç kablosunu çek açma kapamaya 5 kez falan bas öyle yap işlemi yapacak isen ekleme olarak belki yine açılmaz ama açılması lazım bendede bios kilitlendi bir ara Windows 11 Insider kuruluydu Cmos ile açtım normal bir şekilde açıldı.

Son düzenleme:
Bu dosyayı indirip BIOS güncellemesi yapmayı denediniz mi?
Kaynak: B450M S2H (Rev. 1.x) | Anakart | GIGABYTE
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS günceldi zaten
BIOS sıfırla açılması lazım jumper ile sıfırlarsın BIOS pili işlerine girme direk bir bozuk parayla CLR cmosa değdir 10 saniye falan bekle sıfırlanır ancak yapmadan önce güç kablosunu çek açma kapamaya 5 kez falan bas öyle yap işlemi yapacak isen ekleme olarak belki yine açılmaz ama açılması lazım bende de BIOS kilitlendi bir ara Windows 11 Insider kuruluydu CMOS ile açtım normal bir şekilde açıldı.

Biraz daha sade bir şekilde anlatır mısınız?

CMD'yi yönetici olarak açın.
diskpart yazın Enter > list disk yazın Enter.
Çıkan listede GPT yazısının altında yıldız(*) var mı?
Pardon sistem açılmıyor demişsiniz zaten benim hatam 4 konu birden takip ediyorum da. :D

Geri
Yukarı