Çözüldü Gigabyte B450 S2H'de Secure Boot açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolga Bora

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar Gigabyte B450 S2H anakartımda Windows 11 kurmak için Secure Boot'u kapadım sonra PC'yi yeniden başlattığımda artık hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Acaba yanlış bir şey mi yaptım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Resim bana ait değil ancak aynı anakart S2H ile orada clr__cmos yazan kısım var 4 adet pin var işte bilgisayarı kapatacaksın güç kablosunu çekeceksin yani düğmeyi falan kapatma değil direk gücü keseceksin ardından açma kapama tuşuna 5 kez falan bas elektrik tamamen gitsin sonra ise o pinlere 5 kuruş 10 kuruş çok fark etmez pinlere değdir 10 saniye falan bekle BIOS pili ile otomatik BIOS sıfırlanması lazım ben böyle sıfırladım.
Hayır düzelmedi garantiye vereceğim BIOS pilini çıkardım 10 dk bekledim olmadı 1 gün bekledim olmadı artık umudu kestim garantiye vereceğim
Hala aktif misin bilmiyorum ama aynı sorunu yaşadım ve dün kartı garantiye verdim. Sende sorun çözüldü mü? Servis ne gibi bir işlem yaptı?

Hala aktif misin bilmiyorum ama aynı sorunu yaşadım ve dün kartı garantiye verdim. Sende sorun çözüldü mü? Servis ne gibi bir işlem yaptı?

Aslında servise göndermene gerek yok BIOS Update yapmışlar düzelmiş. VGA (veya hdmi) kablosu ile monitörü anakarta bağla olmaksa ekran kartını çıkartıp dene ve BIOS'u güncelle. Galiba hatanın sebebi ekran kartının Secure Boot'u desteklememesi.

Aslında servise göndermene gerek yok BIOS Update yapmışlar düzelmiş. VGA (veya HDMI) kablosu ile monitörü anakarta bağla olmaksa ekran kartını çıkartıp dene ve BIOS'u güncelle. Galiba hatanın sebebi ekran kartının Secure Boot'u desteklememesi.

İşlemcimde dahili GPU yok. Anakarta bağlasam da görüntü almamın imkanı yok. Ekrana görüntü gelmiyor nasıl güncelleyeyim BIOS'u? BIOS flashback desteklese kendim hallederdim ama o özellik B450M S2H da mevcut değil. Şu an arkadaşımın kullanmadığı S2H'ı sistemime taktım ve F62D sürümüne güncelledim BIOS'u. Kartım ise teknik Servis'e gönderilmek üzere yola çıkmış.

İşlemcimde dahili GPU yok. Anakarta bağlasam da görüntü almamın imkanı yok. Ekrana görüntü gelmiyor nasıl güncelleyeyim BIOS'u? BIOS flashback desteklese kendim hallederdim ama o özellik B450M S2H da mevcut değil. Şu an arkadaşımın kullanmadığı S2H'ı sistemime taktım ve F62D sürümüne güncelledim BIOS'u. Kartım ise teknik Servis'e gönderilmek üzere yola çıkmış. B

Ekrana görüntü gelmediğinin farkındayım ama anakarta takınca geliyormuş. Benim işlemcimdede dahili GPU yoktu

Geri
Yukarı