Çözüldü Gigabyte B450 S2H'de Secure Boot açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tolga Bora

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar Gigabyte B450 S2H anakartımda Windows 11 kurmak için Secure Boot'u kapadım sonra PC'yi yeniden başlattığımda artık hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Acaba yanlış bir şey mi yaptım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Resim bana ait değil ancak aynı anakart S2H ile orada clr__cmos yazan kısım var 4 adet pin var işte bilgisayarı kapatacaksın güç kablosunu çekeceksin yani düğmeyi falan kapatma değil direk gücü keseceksin ardından açma kapama tuşuna 5 kez falan bas elektrik tamamen gitsin sonra ise o pinlere 5 kuruş 10 kuruş çok fark etmez pinlere değdir 10 saniye falan bekle BIOS pili ile otomatik BIOS sıfırlanması lazım ben böyle sıfırladım.
Dostum görüntü mü yok, sistem mi açılmıyor, şu sorununuz daha açıklayıcı olarak yazar mısınız?

Sistem çalışıyor ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor farklı HDMI ile denedim ekran kartını çıkardım ama her türlü ekran gelmiyor bu Secure Boot ve TPM ayarını değiştirdiğim zmn bunlar oldu

Resim bana ait değil ancak aynı anakart S2H ile orada clr__cmos yazan kısım var 4 adet pin var işte bilgisayarı kapatacaksın güç kablosunu çekeceksin yani düğmeyi falan kapatma değil direk gücü keseceksin ardından açma kapama tuşuna 5 kez falan bas elektrik tamamen gitsin sonra ise o pinlere 5 kuruş 10 kuruş çok fark etmez pinlere değdir 10 saniye falan bekle BIOS pili ile otomatik BIOS sıfırlanması lazım ben böyle sıfırladım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    941,7 KB · Görüntüleme: 141
Çözüm
Çok saolun işe yaradı

Geri
Yukarı