Gigabyte G27Q vs ASUS TUF VG27AQ1A

Monitör gerçekte 144Hz olarak geçiyor, monitör üzerinden overclock ile 170Hz'ye çıkıyor. Bunu kendi üzerinde bulunan ayarlardan yaptığı için güvenilir gibi duruyor (çünkü normalde bir uygulama sayesinde Hz overclock yapılır.) Ancak güvenilirliği ile ilgili kesin bir şey bulamadım. 8 bit ve 10 bit renk farkını ben de şimdiye kadar deneyimlemedim, monitör gelince ayarlardan geçiş yaparak tercih edebilirsiniz.

Evet FreeSync Premium mevcut.

@Otrivine
Monitör 1 aya yakın süreden sonra değişim yapılıp gönderildi.
Parlaklığı 90-100 ayarında benim için ideal diyebileceğim bir parlaklıkta, DisplayPort ile bağlayabileceğim herhangi bir cihaz olmadığı için ghosting ve gecikme konusunda bir test yapamadım. Siz monitörü aldıysanız yorumunuz ne olur memnun kaldınız mı?

Evet bir süredir kullanıyorum. Ölü piksel ghostik şık sızması vs sorunum yok. Oyun vs için 8 bit ve 10 bit farkı anlaşılmıyor bile o yüzden 8bit 170Hz olarak kullanıyorum. Parlaklık konusunda bence de ideal. LG GN650 modelinden geçmiştim ben kaliteli bir panele sahip olmasına rağmen 1080P'den 1440P'ye geçtiğimi hissettirdi bana. Yani memnuniyetsiz olmama neden olacak bir sıkıntısı yok. Almak isteyenlere öneririm.

Evet bir süredir kullanıyorum. Ölü piksel ghostik şık sızması vs sorunum yok. Oyun vs için 8 bit ve 10 bit farkı anlaşılmıyor bile o yüzden 8bit 170Hz olarak kullanıyorum. Parlaklık konusunda bence de ideal. LG GN650 modelinden geçmiştim ben kaliteli bir panele sahip olmasına rağmen 1080P'den 1440P'ye geçtiğimi hissettirdi bana. Yani memnuniyetsiz olmama neden olacak bir sıkıntısı yok. Almak isteyenlere öneririm.
Mavi ışık filtresini açınca otomatik olarak yarış moduna geçiyor sizde de öyle mi?

Rica etsem deneyebilir misiniz?

Son düzenleme:
@Otrivine
Monitörde ne yazık ki bugün tekrardan mavi renk üzerinde gözüken ölü piksel tespit ettim.
Sizin de dikkatlice renk renk kontrol etmenizi öneririm.

Hocam Blue filter açınca evet direkt racing moduna geçiyor. Bu bir arıza mı yoksa bu monitör için geçerli bir durum mu bilmiyorum. Ölü piksel testini de 3-4 kere uyguladım ama bir sorun göremedim ben. Sanırım benim şansıma böyle denk geldi.

Hocam Blue filter açınca evet direkt racing moduna geçiyor. Bu bir arıza mı yoksa bu monitör için geçerli bir durum mu bilmiyorum. Ölü piksel testini de 3-4 kere uyguladım ama bir sorun göremedim ben. Sanırım benim şansıma böyle denk geldi.
Racing moduna geçmesi galiba normal, kullanım kılavuzunda buna benzer bir şeyden bahsediyor. Ben de ilk elime ulaştığında fark etmemiştim ancak monitörün dibine girip renk renk kontrol ettiğimde bir tane tespit ettim. Halbuki monitörü beğenmiştim ama sağlık olsun, Asus kampanyası geçeceği için iade edeceğim galiba.

Merhabalar, bende bu iki monitör arasında kaldım. Yazdıklarınızı okudum asus tercih edilmiş gigabyte sanırım tercih edilmemiş. Asustan memnun kaldığınızı gördüm ben de asusu tercih edeceğim gibi görünüyor. Sormak istediğim gaming gen cashback indirimi belirli tarihlerde mi oluyor beklemeli miyim?

Merhabalar, bende bu iki monitör arasında kaldım. Yazdıklarınızı okudum asus tercih edilmiş gigabyte sanırım tercih edilmemiş. Asustan memnun kaldığınızı gördüm ben de asusu tercih edeceğim gibi görünüyor. Sormak istediğim gaming gen cashback indirimi belirli tarihlerde mi oluyor beklemeli miyim?
Merhaba hocam. Cash Back indirimi ASUS'un kendi kampanyasıydı. Gaming gen katılımcılardan biriydi sadece. Asus tekrar ne zaman cash back kampanyası yapar onu bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı