Gigabyte Radeon RX 5700 XT alınır mı?

Evet arkadaşlar önceden de burada Gigabyte RX 5700 XT ile ilgili konular açılmıştı ama geçen seneden kalma sorular olduğu için bir daha açmak istedim sinerjinin sitesinde gayet uygun fiyata buldum diğer modeller yani Sapphire, XFX vs. modelleri pahalı ve stok da yoklardı bu modeli düşündüm bir de bayağı bir sorun varmış bu kart ile ilgili o sorunlar düzeltildi mi? Sorularım bu kadar değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Gigabyte 5700 XT Gaming OC kullanıcısıyım. Metro Exodus, Crysis 3 gibi ekran kartı sömüren oyunlarda 75 (belki 76) dereceyi geçtiğini görmedim. Driver olarak 20.8.3 kullanıyorum, sorun yaşamıyorum. 20.7.2 kullandım 2 ay yine sorun yaşamadım. Kısaca bir sorun yaşamadım ben.

Evet arkadaşlar önceden de burada Gigabyte RX 5700 XT ile ilgili konular açılmıştı ama geçen seneden kalma sorular olduğu için bir daha açmak istedim sinerjinin sitesinde gayet uygun fiyata buldum diğer modeller yani Sapphire, XFX vs. modelleri pahalı ve stok da yoklardı bu modeli düşündüm bir de bayağı bir sorun varmış bu kart ile ilgili o sorunlar düzeltildi mi? Sorularım bu kadar değerli cevaplarınızı bekliyorum.
Bu ekran kartını alacaksan PSU sağlam olmalı .

Bu ekran kartını alacaksan PSU sağlam olmalı .
Psu fsp 700 watt speed hydro serisi
Gigabyte 5700 XT Gaming OC kullanıcısıyım. Metro Exodus, Crysis 3 gibi ekran kartı sömüren oyunlarda 75 (belki 76) dereceyi geçtiğini görmedim. Driver olarak 20.8.3 kullanıyorum, sorun yaşamıyorum. 20.7.2 kullandım 2 ay yine sorun yaşamadım. Kısaca bir sorun yaşamadım ben.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim en kısa sürede ekran kartını alacağım :)

Şemada ki gibi ekran ksrtının üstünde ki 2 PCI-e güç soketine 2 ayrı PCI-e psundan gelen güç kablosunun tek fişini bağlayın. Tek kablonun ucundan gelen iki fiş ile bağlarsanız reset attırabilir.

d7Eb8p.jpg

O örnek yanlış. Öyle yapma diyorum siz tam tersini örnek demişsiniz.

Yok ben tek kablodan taktım reset yiyorum diye attıysanız tamam. Garantisi çift kablo bı kartlarda o zaman olur.

Sizin PSU Cougar STX 700 modelinden şikayet çok siz de gördünüz bu arada belirtiyim.

Son düzenleme:
Ekran kartınıza uygun driver sürümünü kullanırsanız sorun çıkartmaz. (Deneme yanılma yoluyla)
6 aydır Amd'nin sitesinde
O örnek yanlış. Öyle yapma diyorum siz tam tersini örnek demişsiniz.

Yok ben tek kablodan taktım reset yiyorum diye attıysanız tamam. Garantisi çift kablo bı kartlarda o zaman olur.

Sizin PSU Cougar STX 700 modelinden şikayet çok siz de gördünüz bu arada belirtiyim.
Örnektekinin yanlış olduğunu bu tarz PSU PCI-e girişlerinin Rx 5700 Xt yi kaldırmıyacağına örnek vermek istemiştim tersten anladın sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı