Gigabyte servis rezilliği

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gigabyte 34 inç monitörüm arızalandı. Servise gönderdim ve değişim-iade kararı çıktı. Ben bu ürünü iade etmek istemiyorum. Zaten ürünü aldığım fiyat 4500 TL. Şu anki fiyatı yaklaşık 12000 TL civarı. İade edersem bana 4500 TL verecekler. Ellerinde stok olmadığını o yüzden değişim de yapamayacaklarını söylediler. Ben nasıl bir yol izlemeliyim?

Cok üzgünüm ama kisa vadede cok buyuk ihtimalle hiçbir şey olmaz. Uzun vade de vaktim var diyorsunuz mahkemeyle ugrasin ki oradan da çıkan kararin her zaman istediginiz gibi olmayabilecegini bilmeniz gerekir. Daha once ayni durumu laptopta yasadim ASUS tarafinda ve iade'yi istemesem de bir anda yaptilar. Varsa vaktiniz mahkeme ile ugrasin.

Merhaba arkadaşlar. Gigabyte 34 inç monitörüm arızalandı. Servise gönderdim ve değişim-iade kararı çıktı. Ben bu ürünü iade etmek istemiyorum. Zaten ürünü aldığım fiyat 4500 TL. Şu anki fiyatı yaklaşık 12000 TL civarı. İade edersem bana 4500 TL verecekler. Ellerinde stok olmadığını o yüzden değişim de yapamayacaklarını söylediler. Ben nasıl bir yol izlemeliyim?
Hocam bu durumda hiç bir şey yapamazsınız. Ellerinde stok yoksa, size ürünün değişimini yapamayacaklar. İade etmeniz daha doğru olacaktır..

Ayrıca bu rezillik değil, iade olduğuna dua edin.

Normalde değişim isteğinde bulunduysanız değişim yapmaları gerek. Değişimi aynı ürünle yapamıyorlarsa da aynı özelliklere sahip bir monitörü ya da daha iyisini vermeleri gerek. (Yazarken kendime güldüm ama neyse..)

Sana tavsiyem öncelikle Tüketici Danışma Hattı'na danışmandır. Yani ALO 175'e telefon etmelisin.

Hocam öncelikle kafalarına göre stok yok diyemezler, ürünü temin edebiliyorlarsa temin etmeleri lazım, etmiyorlarsa hakkınızı engelliyorlar demektir.

Arkadaşların dediği gibi hakkınızı arayabilirsiniz ama mahkeme ile değil THH'ye başvuru yaparak (e devlet üzerinden bile başvuru yapılıyor) hakkınızı arayın.

Başvurunuza, bilirkişi tarafından muadil ürün tespiti yapılmasını talep ediyorum, tarzında bir şerh koymanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı