Gigabyte servis rezilliği

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte markasının servisi olan RMA servis ile ilgili düşüncelerimi aktaracağım. Gigabyte markası ne kadar kaliteli olursa servisi bir o kadar rezil ve kötü ne yazık ki.
5 Ocak 2021 tarihinde Sinerji.gen.tr üzerinden Gigabyte RTX 3080 Aorus Master sipariş verdim. 7 Ocak 2021 tarihinde elime ulaştı. Kartı kasama taktım ve testlerini yaptım. Soğutması olsun, performansı olsun çok tatmin etti. Ancak kartta coil whine ya da fanların rulmanlarından kaynaklı bir ses sorunu var. Videoları ektedir. Sinerji ile görüştüm ve RMA servis ile görüşmemi istediler. RMA servis MSI markasının servisi olan servispoint ile aynı yerdeler ve muhtemelen aynı kurumlar. MSI markalı ürünlere kendiniz direkt servise götürebiliyorken RMA kabul etmiyor ve vektron elektronik yani Gigabyte distiribütörüne teslim etmenizi, onların göndermesini istiyor. 8 Ocak 2021 cuma günü işimden zar zor izin alarak kağıthane'de bulunan mevkilerine teslim ettim.

Aynı zamanda 7 Ocak 2021 perşembe ve 8 Ocak 2021 cuma günleri RMA servisi ile sürekli mail yoluyla irtibat kurdum. Bana maille bile sorun olmadığını güç kaynağınızdan kaynaklıdır, kablolardan kaynaklıdır, desibel çok çıkmıyor denildi. 12 Ocak 2021 salı vektron elektronik çalışanı beni aradı ve kartımın geldiğini iletti. Kartı almaya gittiğimde sorun olmadığı yazılı bir kağıt yapıştılmış olarak verildi bana. Üzerine bir de Aorus stickerı yoktu içerisinde. Onu 'çaldılar' mı ya da kayıp mı ettiler bilmiyorum. Son olarak 14 Ocak 2021 perşembe günü istiklal caddesi'nde bulunan tüketici hakem heyeti'ne gidip şikayetimi ve değişim isteğim için başvuru yaptım.
Bir markanın ürünü ne kadar iyi olursa olsun servis tutumu da o kadar önemli özellik Türkiye gibi elektronik ürünlerin çok fazla fiyatı olduğu bir ülkede. Normalde her zaman MSI'ya da ASUS ürünleri tercih ederim ve bu sefer tercih etmediğim için pişmanım.

Kart videoları:
whatsapp video 2021-01-07 at 23.35.18
whatsapp video 2021-01-07 at 23.24.33
whatsapp video 2021-01-07 at 23.24.32
Videolara nazaran gelen CW sesi şu anda biraz daha artmış durumdadır.

Geçmiş olsun . Ama sadece size denk gelmiş galiba.
CW'dan ötürü iade almıyorlar hocam performans kaybı olmadığı için. Umarım kazanırsınız ama kaybetme olasılığınız da yok gibi zaten.
Teşekkür ederim. Daha önce Msi Gtx 970'De yaşamıştım ilk çıktığı zamanlar. 1 hafta içerisinde değiştirmişlerdi. Oyun oynayamıyorum sinirden tüm hevesim kaçtı :(.

Servis pointe bulastiysaniz gecmis olsun bir anakart IO entegresi için 3 ay ugrastirdilar MSI globale yazdim sikayet var falan bayağı bir ugrasarak tamir ettirdim.

Servis pointe bulastiysaniz gecmis olsun bir anakart IO entegresi için 3 ay ugrastirdilar MSI globale yazdim sikayet var falan bayağı bir ugrasarak tamir ettirdim.
Servispoint beni mağdur etmemişti şu ana kadar. Rma bildiğim kadar Servispoint içerisine onlara bağlı. Ancak maillerime dönüş şekilleri olsun, umursamadan direkt geri göndermeleri olsun sonuna kadar uğraşıcam onlarla.

Klasik Türk şirketi kurnazlığı. Gigabyte genel merkezine mail atın. Durumu video ile anlatın. Coil Whine ölü piksel gibi değişim gerektiren bir durum. Türk şirketler bilmez ama bu durumu işlerine gelmediği için. Onlar sizinle ilgilenecektir. Ha bu arada suç sinerj'nin değil. Servis raporu zorunlu değişim durumlarında.

Klasik Türk şirketi kurnazlığı. Gigabyte genel merkezine mail atın. Durumu video ile anlatın. Coil Whine ölü piksel gibi değişim gerektiren bir durum. Türk şirketler bilmez ama bu durumu işlerine gelmediği için. Onlar sizinle ilgilenecektir. Ha bu arada suç sinerj'nin değil. Servis raporu zorunlu değişim durumlarında.
Sinerji ile bir ilgisi yok zaten dediğiniz gibi. Gigabyte genel merkez mailini nasıl bulabilirim acaba?

Dosya Ekleri

• asgasg.PNG
    asgasg.PNG
    53,9 KB · Görüntüleme: 83

Yeni konular

Geri
Yukarı